Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A tojások héján az apró...

A tojások héján az apró szennyeződések általában mik? Ilyen rászáradt kis darabok. Az ugye nem fekália? Ha igen, titeket nem zavar, hogy úgy nyúltok hozzá?

Figyelt kérdés
Mellékes kérdés, de az, hogy a tojáshéj pöttyös vagy sem, az ugye nem befolyásolja a minőségét?
2013. aug. 11. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
De az tyúkszar :D
2013. aug. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne nyúlnék hozz? Utána megmosom a kezem, ennyi. A tojás külsejét nem tisztítják, mert ha igen, akkor megromlik! Ezért vannak rajta sokszor foltok, stb.
2013. aug. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
mivel tyúk seggéből jön ki, nem lehet szemhéjpúder.... nem nyúlok hozzá, mert megmosom
2013. aug. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
másképp nem tudnám behozni az ólból, ha nem nyúlnék hozzá.. .
2013. aug. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A tyúktojáson NEM lehet fekália, mert az EMBERI ürüléket jelent.

[link]

2013. aug. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Én minden tojást megmosok egy kis víz alatt (akár kis körömkefével is) mielőtt feltöröm. Azt olvastam régebben valahol, hogyha ezt nem tesszük meg, akkor a szennyeződések úgymond az ujjainkkal bemennek a tojás belsejébe ...
2013. aug. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A madaraknak kloakájuk van, ami azt jelenti, hogy azonos nyíláson keresztül távozik belőlük minden. Ergo, szar van a tojáson. Na és? A kolbász a disznó belébe van töltve, ami szintén nem egy gusztusos valami.
2013. aug. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
Igen az kaka. Nem, nem zavar, mert valahogy ki kell szedni az ólból. Az jobban zavar, amikor a saját ételükbe, ételükbe kakálnak és azt kell kiszednem. Ha bevitem a tojást akkor megmosom. És utána a kezemet is.
2013. aug. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, nem teszed jól, ha megmosod a tojást. Van rajta egy vékony viaszréteg, ami a mosástól leoldódik, így nagyon hamar megromlik. Ha mindenképpp mosni akarod, akkor a felhasználás előtt mosd meg.

Kérdezőnek elárulom: 50 évvel ezelőtt falun, a nagyszüleimnél laktam, és a trágyadomb volt az egyik kedvenc játszóhelyünk. Szóval egy kis szar nem árt senkinek. :D

2013. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Amikor beviszem a tojást és megmosom akkor egyből felhasználásra kerül. Általában. Ha meg nem akkor nem mosom meg. Persze ezt nem tudhattad, mert nem írtam le, de azért köszönöm a tanácsot! :)
2013. aug. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!