Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Almás pitét sütöttem, a tepsi...

Almás pitét sütöttem, a tepsi aljára sütőpapírt tettem, amit enyhén liszteztem. Az almás pite alja mégis égett. Íze jó, de nagyon zavar, hogy égett lett. Hogy csináljam máskor?

Figyelt kérdés
2012. okt. 22. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Kis vajjal vagy margarinnal kend ki
2012. okt. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%
Tedd egy fokkal magasabbra a tepsit.(ha gázsütőd van)Az is lehet, hogy nem a megfelelő hőfokon sütötted.(gázsütő 3. fokozat elég a pitének)Ha villanysütőd van ahhoz nem tudok hozzászólni.
2012. okt. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
38%
Nekem a gázsütő alján három tégla van! bevált,olyan mint egy kemence. Ha papír van alul soha nem ég le így.
2012. okt. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

Ha gyúrt tésztánál lisztet teszel alá, akkor megég az alja!


Alapszabály: kevert tésztáknál kikenni lisztezni a tepsit, gyúrt tésztáknál csak kenni, mert megég az alja!

Ha szilikonos sütőpapírt használsz, akkor kenni sem kell!

2012. okt. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
A sütöpapirra sem zsiradék, sem liszt nem kell.
2012. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem is magyarul elégetted, mert a sütőapírt semmivel sem kell megkenni, úgy is működnie kell. ez a lényege, hogy ne égjen meg rajta semmi.

hirtelen és nagy hőmérsékleten süthetted.

De ne keseredj el, legközelebb jobb lesz. mindenkivel előfordul, elég egy perc nem odafigyelés és máris nem olyan, , mint amit szeretnénk.

ha tudod, éles késsel el is távolíthatod az égett rész egy részét. kicsit macerás kockánként, de lehet, hogy így

megnyugodnál, hogy nem is olyan rossz ez a süti:)

én mindig előmelegített sütőben kezdek sütni, 5 perc erős (kb 180 fok ) majd, kissé visszaveszem a lángot.

ha illatozni kezd a sütemény, akkor már szinte kész is.

mindig vizesuhára teszem a tepsit, így a keletkező párától azonnal elengedi a tésztát akár papíros, akár nem.

2012. okt. 23. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Nagyon kevés lisztet tettem a sütőpapírra, épphogy volt rajta. De ahogy az utolsó írta, még tegnap este "lehámoztam" az égett részeket. Első pitém volt, és nagyon zavart hogy nem úgy sikerült ahogy kellene. De legközelebb inkább kivajazom a tepsit. :)

2012. okt. 23. 10:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!