Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A gorogdinnye fekete kis...

A gorogdinnye fekete kis magjait megenni, kidobni vagy megszaritva folhasznalni valamire?

Figyelt kérdés
Vannak ertekes anyagok a magban, erdemes osszegyujteni ?

#mag #görögdinnye #megszaritva #folhasznalni
2013. aug. 17. 22:21
 1/7 anonim válasza:
50%
Igazából nem tudok róla, a dinnyével együtt megeszem :)
2013. aug. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én általában kipiszkálom őket a dinnyéből, aztán kidobom
2013. aug. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
100%
Hát attól függ.. Mi pl. kicsit megszárítjuk és következő évben elültetjük. Tanyán lakok, így hely is van hozzá. Ha lakásban laksz, akkor ez kicsit nehezebb, de ha virágcserépbe ülteted lehet, hogy lesz szobadinnyéd :D
2013. aug. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
#3 Szobadinnye?:D Már eddig is megfordult a fejemben, de nem tudom megvalósítható-e?:)
2013. aug. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

az emésztőrendszerbe jutva nem okoz semmilyen problémát. Ha nem rágod el, egyszerűen csak áthalad az emésztőrendszeren, ám ha szeretnéd kihasználni egészségügyi szempontból jótékony hatásait, érdemes alaposan összerágnod.A dinnyemag ugyanis csaknem az összes esszenciális aminosavat tartalmazza, bővelkedik vasban, cinkben, kalciumban és B-vitaminokban. A benne lévő telítetlen zsírsavak védik az érrendszert, megelőzve ezáltal a keringési rendellenességek kialakulását.


forrás: [link]

2013. aug. 18. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fiatal lányként megszárítottuk és nyakláncot/karkötőt fűztünk belőle, nagyon szép volt :)
2013. aug. 18. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
#4 Hát még én se próbáltam, de szerintem semmit nem vesztessz vele :D Ha öntözgeted, meg néha kigyomlálod, szerintem termni fog :D ha olyan megszokott kinézetű nem is, de egy világoszöld kézilabdanagyságú dinnyéd lesz :) (nálunk sokszor olyan) egyébként szerintem az is finom :D #3 voltam
2013. aug. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!