Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet teflonos palacsin...

Hogyan lehet teflonos palacsintasütőt megtisztítani az aljára égett szennyeződéstől? (Kép csatolva! )

Figyelt kérdés

Úgy, hogy az edény ne károsodjon, ne legyen karcos...

???



2013. szept. 26. 12:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Na most csatolva a kép:

[link]

2013. szept. 26. 12:23
 2/13 anonim ***** válasza:
59%

szapanos dörzsivel : [link]

Vagy hideg zsíroldóval..

2013. szept. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A hideg zsíroldó jó, tényleg müködik, de a szappanos dörzsi mindent tönkretesz, összekaristol.
2013. szept. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 gömbicica ***** válasza:
71%
esetleg nedves mosogatószivacs sikás részével finoman!!!! kevés szódabikarbónát rászórva én megpróbálkoznák.
2013. szept. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Én is ezzel a problémával küzdök folyamatosan. Nekem egyedül a Cif súrolószer ér valamit. Műanyag dörzsivel. És nem karcol. A szivaccsal az a gond, hogy hamarabb dobhatom ki, minthogy az edényről lejöjjön a szennyeződés.
2013. szept. 26. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gömbicica ***** válasza:
100%

én is nagyon szerettem a cif-et, de megmaradt az illata a teflonos cuccon. igy váltottam a szódabikarbónás takaritásra. ÉS! a festés utáni takaritásnál is tökéletes volt, tüzhely tisztitásra is első osztályu. A konyhaszekrények tetején a zsiros port, ahol neccesebb volt, kétszerre, ahol nem, hogy elsőre letisztitotta.

Csak ajánlani tudom.

Mosáshoz a mosópárna mellé 1 ek szódabikarbónát dobok ujabban, és azóta a mosógép időszakosan előjövő rossz szaga is elmult!

(bocs, hogy kicsit eltértem)

2013. szept. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Hát bevált praktikákra gondoltam, nem arra, hogy ki mivel próbálkozna. :) Valószínűleg nem fogalmaztam meg túl pontosan a kérdést.


Dörzsiszivaccsal nem megyek neki, ahhoz túl drága volt a cucc.


A hideg zsíroldót próbáltátok (akik ezt javasoljátok)?

Ezt eddig nem mertem, féltem, hogy lemar a kosszal együtt mindent... Szóval jó rá biztos? :)

2013. szept. 26. 13:34
 8/13 anonim ***** válasza:
Edényen még nem próbáltam a hideg zsíroldót, de az alján nem szabad hogy kárt tegyen. Pláne hogy a zsíroldó a zsírt oldja. Nyugodtan kipróbálhatod. De ez elég friss seb, szerintem az is elég ha beáztatod éjszakára, és holnap lemosod simán szivaccsal és mosószerrel.
2013. szept. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 gömbicica ***** válasza:
100%

a teflon részből nehéz kiböliteni, kitörölni a cifet és a hideg zsiroldót is. volt már vegyszerszagu a tepsim ilyen mosogató játék után ((((

akkor már inkább javasolnám a frosh szódás zsiroldóját.

Nekem bevált edényeken minden módon, azért mertem ajánlani a szódabikarbónát, kicsit feljebb.. Ez utóbbi ugyanis olcsóbb, nincs szaga leöblithető, de nincs csecse flakonba szórófejjel. Csak ráteszed a nedves szivacsra és kész.

2013. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A hideg zsíroldó nálam a gáztűzhelynél alkalmazva csúnyán felmarta a sötétmetál gyári festést...

semmit ne csinálj azzal a teflonnal, mosd el tisztességesen a megszokott mosogatószerrel, vagy a gépeddel, aztán a foltokkal a fenekén/oldalán ne törődj.

Sütni-főzni akarsz benne, nem kiállításra vinni.

2013. szept. 27. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!