Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Bundás kenyeret hogy lehet...

Bundás kenyeret hogy lehet kevesebb tojással sütni?

Figyelt kérdés
Amennyivel jóllakok az felszív 5 tojást akármilyen gyorsan "mártogatom", és kicsit soknak találom. Lehet a tojást hígítani mondjuk tejjel? Vagy vágjam vastagra a kenyeret?
2013. okt. 16. 12:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Tejjel és tejföllel is higíthatod! Én tejjel szoktam, és nagyon szeretem! Szerintem sokkal finomabb, mintha csak tojással sütném. Arra vigyázz csak, hogy a tej hamar odakap, így hamarabb megbarnul/megég a kenyér. :)

Tegyél bele egy kis majorannát is, isteni íze lesz! :)

2013. okt. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
tej
2013. okt. 16. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A múltkor tojáshiány volt itthon, s egy vega blogon sárgaborsólisztes bundás kenyeret találtam (sárgaborsóliszt, víz, fűszerek, ebbe mártottam a kenyérszeleteket) :) A párom szerint ehető volt (én nem eszem glutént, s a kenyér amúgysem volt a legsikerültebb, azt hiszem, első tönkölykenyere). Én zöldségeket bundáztam a fűszeres sárgaborsótempurával, teljesen jók lettek. Persze más az íze, mint a tojásnak, ez tény. Nem tudom, kombinálni a kettőt milyen :)
2013. okt. 16. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 doboszoli ***** válasza:
52%
Csak a kenyér egyik felét mártsd a tojásba, a másik felét csak süsd meg a forró zsírban. Isteni.
2013. okt. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%
Egy tojas alapu etelnel a tojassal akarsz sporolni? Azzal ami az etel lenyeget adja? Butasagnak tartom. Ha draga a tojas neked,akkor ne akarj bundaskenyeret enni.
2013. okt. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egy kenyér és tojás alapú ételhez szeretnék kevesebb tojást felhasználni.


Butaság volt idejönnöd, és fikáznod, mert a tejes hígítás és a palacsintatésztás megoldás is jól hangzik, így a kérdésemre már kaptam értelmes és hasznos választ.

Én se megyek a vega szekcióba, hogy itt mindenki hülye...


A tojás nem drága, mert hobbi-tyúktartásból származó melléktermék, és utóbbi 30 évben, összesen nem vettünk 100db tojást.


Azt meg hogy én mit akarjak azt meg nehogy már te mondd meg.

(Te még nem akartál olyat amit nem érhettél el azonnal? Vagy te mindent megengedhetsz magadnak? Sajnállak. )

2013. okt. 17. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:

A kerdesedbol pedig eleg egyertelmu,hogy sporolni akarsz,hiszen sokallod az 5 db tojast. En nem szeretnek vitatkozni veled, csak en ha eszem valamit, akkor arra torekszem,hogy minosegi ne csak finom legyen. Nem hasznalok,dejot, frissfolt meg egyeb utanzatokat az olcsosag kedveert.

De en kerek elnezest,inkabb megnezem hogyan keszitsek


fott tojast kevesebb tojassal

2013. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A kerdesedbol pedig eleg egyertelmu,hogy sporolni akarsz,hiszen sokallod az 5 db tojast. En nem szeretnek vitatkozni veled, csak en ha eszem valamit, akkor arra torekszem,hogy minosegi ne csak finom legyen. Nem hasznalok,dejot, frissfolt meg egyeb utanzatokat az olcsosag kedveert.

De en kerek elnezest,inkabb megnezem hogyan keszitsek

fott tojast kevesebb tojassal, hatha valakinek ez lesz a kerdese.

2013. okt. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

És ha a házi tojásomat felhígítom kis házi tejjel (amit még nem fölözték le és nincs homogenizálva...), akkor én már szart eszem?

A dejoról még nem hallottam, a frissfölt még nem ettem.



Mi a tejen és kenyéren (liszten, són, cukron, néhány fűszeren) kívül mindent megtermelünk, amit megeszünk.

Te csak egyed a márkás műanyag szarokat és próbálj meg nem vitatkozni(de látom neked ez zsigerből jön).

2013. okt. 18. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Okos enged,szamar szenved. Jo etvagyat kivanok a sajat magad altal termelt alaponyokbol , jocskan lebutitott valtozatban elkeszitett eteleidhez!
2013. okt. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!