Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meddig áll el az itthon...

Meddig áll el az itthon elkészített bolognai szószt amit befőttesüvegbe teszek?

Figyelt kérdés
2013. okt. 16. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
én speciel 3-4 napig enném meg, de szerintem eláll 1 hétig is
2013. okt. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha lefagyasztod, sokáig.
2013. okt. 16. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%
Hogyha előtte forrásban lévő vizet töltesz a tiszta befőttesüvegbe, ráteszed a tetejét, és fejreállítod, majd pár perc után kiöntöd a vizet, és a még forró szószt beleteszed, lezárod és így hagyod kihűlni, majd beteszed a hűtő hátsó, hideg részébe, akkor akár hetekig is.:)
2013. okt. 19. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sokkal tovább, ráadásul szobahőmérsékleten.

A lényeg, hogy csíramentes legyen és tejet, tejfölt egyáltalán tartalmazzon.

Az üvegbe kell tölteni, majd fedő nélkül be a mikróba és alaposan felforralni, hogy a bacik kinyeffenjenek.

Nagy tétel esetén nagy vizesfazézban fel kell főzni a belerakott és celofánnal lezárt üvegeket.


Utána steril, nedves celofánt neki és legumizni, egy ruhás ládában kidunsztolni, azaz minél lassabban kell neki

kihűlni. A befőttek, konzervek is hasonlóan készülnek és nemigen szoktak tönkremenni évekig. Pedig hús van azokban is...


Ha biztosra akarsz menni, sózd erősebben a szószt, a só is fertőtlenít és lassítja a bacik szaporodását.

Plusz a cellofán felrakása előtt egy negy fekete kávéskanál szalicilt is dobhatsz a tetejére óvatosan, hogy ne keveredjen bele a szószba. (felbontás után ezt egy kis kanál segítségével le kell dobni róla, majd összekeverni, hogy a maradék szalicilsav is felhíguljon.)

Nekem vannak 3 éves húsos önteteim, szószaim is és csak ritkán megy tönkre, ha valami technológiai bibi volt a készítéskor! (pl. ereszt a cellofán, elszakad, megnyúlik a gumi, rossz a dunsztolás, stb.)

2013. okt. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!