Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Egy jó nagy csirkecombot...

Egy jó nagy csirkecombot (kb.40 deka) szeretnék chilisen elkészíteni, így jó lesz vagy még kéne valami?

Figyelt kérdés

Van itthon chili olajam, azzal jó ha alaposan bedörzsölöm, megszórom chilipelyhekkel és úgy sütöm? Fél órát gondoltam 160 fokon aztán még 10 percig rápirítani. Le kellene takarni az első fél órában?


Illetve mellé paradicsomot gondoltam pirítani és héjában sült krumplit vajas-rozmaringosan.


2013. nov. 11. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen takard ...
2013. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mivel én nem eszem húst nem nagyon tudom mikor kell letakarni és mikor nem, ezért a kérdés. Magamnak mást készítek...

2013. nov. 11. 15:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem sül át annyi idő alatt, lehet, hogy 1 óránál is több kell ilyen nagy combnak. Alufólia alatt szoktam sütni kb 1 órát, kis vizet és zsírt is aláöntve, majd fólia nélkül ropogósra.
2013. nov. 11. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 bumbi02 ***** válasza:
Én először a bepácolt csirkecombot forró serpenyőben megpirítanám, majd utána tenném a sütőbe 160 fokra lefedve. (fontos a forró serpenyő -majdhogynem füstöljön már a serpenyő - , mert így hirtelen sül a hús külseje, és nem engedi ki a nedveket, szaftosabb marad, míg a sütőben szép lassan kezd el átmelegedni csak)
2013. nov. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sütőben alufolia alatt sütném kis vízet és valamilyen zsiradékot tennék alá. Néha ránéznék, ha az éles kés hegye könyen átmegy rajta, akkor tuti puha, akkor venném csak le a foliát és sütném ropogósra
2013. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Végülis 50 percet volt a fólia alatt és utána jól megpirítottam, a férjem szerint nagyon finom volt így:)


Zsiradékot/vizet pluszba nem öntöttem alá, mivel az olajos páctól eleve volt egy kis leve, plusz a zsírja ami kisült, plusz mellé paradicsomok sültek, azok is eresztettek bőven levet.

2013. nov. 11. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!