Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy főzzem a karfiol-főzeléket?

Hogy főzzem a karfiol-főzeléket?

Figyelt kérdés
Karfiol-szezon van és a levele is finom! Tapasztalatokat, recepteket várok!
2013. nov. 15. 10:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Sosem főztem főzeléket belőle!(még nem is halottam, a leveléből?)
2013. nov. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Még nem is hallottam róla!

De talán mint a kelkáp. főzeléket, vagy tökfőzeléket. Hiszen aki a karfiol-levest tejföllel, ecettel ízesíti, akkor már főzeléknek berántva ugyanúgy tejföllel, ecettel nem lehet rossz.

2013. nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ó hát pedig isteni finom, talán a legfinomabb főzelék!!Én sokszor készítettem már.Valóban ugyan úgy kell mint a kelkáposzta főzeléket.Én így: a karfiolt megfőzöm( én a levelét nem teszem bele, de ha zsenge miért ne?) az ízesített vízben, enyhe fokhagymás rántással besűrítem és egy tejfölt a végén elkavarok benne.Fűszerei a só, bors, kömény.A rántásba nem teszek pirospaprikát, így szép fehér lesz.Fasírttal a legfinomabb.Érdemes kipróbálni, főleg most hogy nagyon olcsó a karfiol.
2013. nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Vegyesfőzelékben is van karfiol. Én eddig még csak azt főztem: zöldségeket megpárolom, cukrot teszek rá, megsózom, leszórom liszttel, megpirítom, felöntöm vízzel és készre főzöm.
2013. nov. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Puhára főzöm a karfiolrózsákat, és egy világos rántással berántom.Kis szerecsendióval, fehérborssal fűszerezem, persze sóval is.

Mivel felénk a levelei nélkül árulják, így azzal még én sem próbáltam.

2013. nov. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!