Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért kerül 3x annyiba a...

Miért kerül 3x annyiba a császárzsemle (mintanyomott zsemle), mint a normál? Mindekettő zsemle, azaz liszt, víz, élesztő és só alkotja nem? A tömegében sincs lényeges különbség. Akkor nem lehet az előállításában akkora árkülönbözet!

Figyelt kérdés

A TESCO-ban 15 Ft a normál zsemle és és 48 Ft a császár. Ha nem a nyomott teszkós árat, hanem egy másik bolt 20 Ft-os zsemle árát nézzük, akkor is két és félszeres a különbség. Ki kaszál rajta olyan sokat, a pékek vagy a teszkó?

(Régen nem volt ekkora árkülönbség, csak olyan 20%-os.)


2009. dec. 2. 22:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
sparban meg 14 a császár 28 a sima
2009. dec. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
nem tudom, hogy milyen teszkóra gondolsz, de a nagyobb teszkókban van pékség, és ott sütik, tehát: A teszkó kaszál rajta! (másfél éve vagyok gazdaságos munkatárs)
2009. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kaszálna bárki is rajta,annyira csak nem drága tétel. Én arra tippelek,hogy a plusz macerát fizettetik meg ahogy készül, esetleg lehet benne még valami a normál zsemle alapanyagán kívül, mivel az íze mindenképp finomabb. Édeskésebb,talán vajasabb is.
2009. dec. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Azért olyan drága mert van benne császár, és az manapság nagyon ritka ;-D
2009. dec. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet, akkor megnézem a Sparban. Nálunk amúgy kisteszkó van, és van látványpékség, szerintem ott sütik, mert abban a fakkban van, ahol a többi ilyen termék. De magát a pékmunkát szerintem a hipermarketben végzik.
2009. dec. 3. 00:03
 6/13 A kérdező kommentje:
Biztos, hogy finomabb, azért is szeretnék venni, na de nem 50 forint körüli áron.
2009. dec. 3. 00:03
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötletet! Ma voltam az Intersparban, épp akciós volt 14 Ft-ért!
2009. dec. 3. 22:58
 8/13 anonim ***** válasza:
én amióta intersparba járok, csak ennyiért láttam..vagy minidg akciot fogok ki?? :)
2009. dec. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szia!

A császárzsemle kiflitésztából készül (liszt, víz, élesztő, só, cukor, tejpor, margarin és adalék), tehát az előállítása drágább, mint a sima zsemlének (liszt, víz, élesztő, só és adalék).

2010. ápr. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsónak. Kösz. De ha egy kifli, ugyanannyi, mint a zsemle, csak ca. 20%-kal kisebb súlyú 55 helyett 45 gramm, akkor egy 55-60 grammos császárzsemle legrosszabb esetben is csak másfélszer annyi lehetne, mint egy zsemle, azaz max. 30 Ft.
2010. ápr. 19. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!