Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szerintetek mennyi pénzből...

Szerintetek mennyi pénzből lehet normálisan táplálkozni napi szinten?

Figyelt kérdés
Reggeli ebéd vacsi, minden egyben. Kollégista vagyok és rájöttem fél év után, hogy nem mehet tovább az, hogy nem eszek rendes ételt meg másra költöm a pénzt. Egy tényleges hétre van 5000Ft-om. Ebből sokra nem futja, de talán... Eszközöm tűzhely, fakanál és egy lábas kb semmi más. Szerintetek mennyiből és miket lehet csinálni, hogy normális étkezésnek fogjuk fel? Nem vagyok válogatós, de konyhatündér sem.
2014. jan. 19. 21:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kolisként így is "kell" élni, része az egyetemi életnek:)


Komolyabban: napi 1000Ft-ból már korrekten lehet enni és nem is kell heti 3 alkalomnál többször főzni és akkor már berúgásra is jut pénz.


Az sajnos tényleg gáz, hogy egyetlen lábosod van. Más szinteken nincs jobb konyhafelszerelés amit használhatnál? Azért ennél kicsit szélesebb választék szokott lenni, még a kolikban is...

2014. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

sajátot használok, ki tudja mit főztek benne utoljára és nem napi ezresem van, hanem egy hétre ezer ami az jeletni napi majdnem 800

inni meg nem iszok túl sűrűn szal berugni nem akarok, de igen ha elmegyek bulizni vagy csak sörözni, ha nem is iszok is elmegy egy ezres simán :D

2014. jan. 19. 22:12
 3/11 anonim válasza:
100%

1000 forintot szoktak számolni egy napi étrendhez (ha magunknak főzünk)


Én kondis kaját csináltam magamnak és napi 1000 forintból kijöttem belőle. (az csak csirkemellből és rizsből állt + zabpehely)

2014. jan. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kollégistaként az a legokosabb, hogy ha hazalátogatsz, legalább néhány napra való főtt ételt hozz magaddal. Amellé elég, ha veszel szendvicsnek valót vagy müzlit, amit szeretsz, úgy kényelmesen ki lehet jönni.

Főzni egyszerűbb ételeket érdemes. Ilyen feltételek mellett csinálhatsz pl. lecsós rizst virslivel vagy darált hússal, instant leveseket, főzelékeket.

Ha van mikró, használd azt is, például párolt zöldség készítésére tökéletesen alkalmas.

2014. jan. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

1. nincs hol tárolni a kaját, nicns fagyasztó, kicsi a hűtő

2. ha midnen héten hazamennék akkor drágább az út, mint amiből meg tudok élni

3. nincs mikro

ha otthon vagyok hozok valamennyi kaját természetes, anyám el se engedne anélkül, de 2 hétre elegendőt nem tudok hozni úgy, hogy nincs fagyasztónk.

2014. jan. 19. 23:05
 6/11 A kérdező kommentje:
ja igen nem vagyok válogatós, de a lecsót nem szertem, rossz élmények miatt tényleg talán egyetelen étel amit nem ennék meg semmi pénzért :D
2014. jan. 19. 23:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Ruhazz be egy hutotaskara,amit konektorba lehet dugni,ha koleszos vagy,mindenkepp megeri. Otthonrol igy fel tudsz tankolni. Otthon kiszeded kis adagokba es ugy viszed magaddal lefagyasztva,igy csak melegiteni kell. Ezenkivul tudsz meg venni szeletelt kenyeret,virslit,felvagottat,bogres levesport,smacket,gabonapelyhet vagy muzlit,kekszet.
2014. jan. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg gondolkozzatok el alternatív megoldásokon. Anno nekünk úgy indítottak, hogy a konyhában van egy 120 literes hűtő, és az egész szint azt használja. Ahol voltunk vagy hatvanan... úgyhogy a lányokkal szépen vateráztunk egy ezeréves, ronda, ámde teljesen jól működő Lehelt kb. 2 ezer forintért. De ilyeneket sokszor ingyen is lehet találni, mert a tulajnak csak annyi a lényeg, hogy valaki vigye el a régi hűtőjét. Bajuk nincs, csak sokat fogyasztanak, de az koliban kit érdekel? :D Ez a beruházás nagyon gyorsan, akár egy héten belül megtérül.

A másik hasznos dolog egy serpenyő. Ha pesti vagy, menj az ikeába, 600 Ft-ért teljesen jót lehet kapni. Ha van serpenyőd, akkor máris készíthetsz rántottát, tükörtojást, palacsintát (ugyan amit ajánlottam, nem hagyományos palacsintasütő, de tapasztalatból tudom, hogy teljesen jól lehet benne sütni). Emellett lábas+serpenyő kombóval már szinte bármilyen tésztás, rizses ételt el tudsz készíteni. A legkézenfekvőbb a bolognai spagetti, de kínai jellegá kajákban is gondolkozhatsz, vagy pl. valamilyen tejszínes-gombás feltét mehet tésztára vagy rizsre. Ezek elég egyszerű, olcsó ételek, és ami a legfontosabb, hamar kész vannak, félóránál többet nem nagyon kell vesződni egyikkel sem, max. félóra egy ilyen típusú kaja. Ha nagyobb adagot főzöl, akkor pedig 2-3 napra el tudod tenni, úgy az egy napra eső időráfordítás már szinte alacsonyabb, mintha elsétálnál a gyrososhoz :)

2014. jan. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
van hűtőnk, de meg van szabva hány literes lehet és amink van nicns benne fagyó...
2014. jan. 20. 10:59
 10/11 anonim válasza:
100%
Nagyon ismerős a helyzet. Nálunk a hűtővel az volt a gond, hogy kiették a kaját. :S Mi télen, amikor hideg volt nejlon zacskóba jó szorosan bekötöttük a kaját és kicsuktuk az ablakba, úgy hogy a fülénél fogva felakasztottuk a kilicsre. :) Kivülről nézve elég fura volt, de tökéletesen bevált, amíg hideg volt. Segítségedre lehetne a konzervek, nem kell hozzá hűtő, és a szárított kaják pl. bab,lencse, borsó és a friss kevésbé "hisztis" zöldségek, amik elállnak szobahőmérlékeleten. Másik jó módszer a hűtő gondra, hogy állj össze 2-3 másik kollissal és egy kasszából együtt főzzetek és egyetek. Pl. csináltok egy adag főzeléket nem kell hűtőbe rakni, mert többen egyszerre megeszitek és csak egy valakinek kell főzni, persze felváltva, így időt is spóroltok. Mindenki hoz otthonról 2-3 konyhafelszerelést és az is meg van oldva. A mit főzzre néhány olcsó tipp, amik nem nehezek: császármorzsa, bucinudli, chilis bab, minden fajta főzelék, dödölle, tejbe rizs stb. Levesek: köménymag, zöldség, kukorica, krumpli, paradicsom, fokhagyma, mindenféle gyümölcsleves. Reggelire mi mindig müzlit ettünk vagy zabkását ezek olcsók.
2014. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!