Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Meleg etelt celszeru-e hutosze...

Meleg etelt celszeru-e hutoszekrenybe tenni? Milyen homersekletu etelt lehet hutobe rakni. A meleg etel hutube helyezese a hutonek vagy az etelnek tesz rosszat?

Figyelt kérdés
A meleg alatt nem a langyosat ertem, hanem az igen meleget. Tenyleg kivancsi vagyok a valaszra es a megfejtesre, mert masfel eve visszatero konfliktus a lakotarsaim kozt. Koszonom. G.M.S.
2009. dec. 8. 04:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Étel szempontjából nem tudom mit okoz, de a hűtőt igen hamar tönkreteszi. Anyukám is mindig hagyja kihülni az ételt, legalább langyosra. Ha melegen teszed be a hűtőt tönkreteszi a pára lecsapódik benne az érzékelője tönkremehet, túlmegy stb. Persze lehet nem rögtön hanem majd szép lassan. De nem ajánlatos melegen berakni az ételt ha nem akartok hamarosan új hűtőt venni. Langyosan ha muszáj már be lehet tenni, de ez tárolni van nem pedig azért, hogy a meleg ételt kihűtse. Arra ott a levegő meg az idő, merthogy ki kell várni. Ez van. Mamám amikor kicsi voltam ha meleg volt az étel beletette tányérostól egy nagyobb edénybe amiben hideg víz volt és így könnyebben lehült. :))))

Bocs, hogy hosszú lett a lényeg melegen a hűtőbe kaját ne!

2009. dec. 8. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Felmelegíti a fridzsidert és a többi hidegen tartandó étel is könnyebben romlik. Télen az ablakban is gyorsan ki lehet hűteni az ételt.
2009. dec. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A fizika törvényi szerint a melegebb helyről a hidegebb felé áramlik a hő, amíg ki nem egyenlítődik.

Tehát a hűtőt felmelegíti az étel.

Ez jól jöhet, ha le akarod olvasztani.

Minden hűtőszekrény haszn.-i utasításban le van írva, hogy a hűtőbe meleg ételt tenni tilos!

A hőmennyiség amit közölsz egyenlő a hőmérséklet szer tömeg szer fajhő.

Magyarul minél nagyobb a tömege az ételnek és minél melegebb, annál több hőt ad át!

2009. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

EZAZ, EZAZ, EZAZ!


Nyertem. Koszonom. Nagyon hasznosakat tudtam meg, es mar ervelni is tudok. Koszi megegyszer. Hello

2009. dec. 8. 15:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!