Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egyszerü, gyors meleg étel?

Egyszerü, gyors meleg étel?

Figyelt kérdés

Tudnátok adni pár tippet valami egyszerü és gyorsan elkészíthetö meleg ételekröl?

Egyelöre sajnos nem tudok semmit se sütni, se fözni, mert anyám sose akar megtanítani. Viszont sokat vagyok itthon és mikor nincs itthon anyám akkor szinte semmit se tudok enni csak szendvicset. Szeretnék kicsit önállósodni és csinálni valami meleg ételt magamnak napközben.

Tudtok valami ilyesmit, amit kezdö is megtud csinálni?


16/L


2010. dec. 21. 15:10
 1/10 anonim válasza:
100%
Rántotta? Bundáskenyér?
2010. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Milánói, rakott krumpli, krumplis tészta, darázs tészta, rántott hús, csomó egyszerű és gyors kaja van. Nézz körül a neten.

[link]

[link]

2010. dec. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Körbe fogok nézni ilyen oldalakon, csak szeretném, hogy konkrét ételeket mondjatok amit ti szerettek és egyszerü mondjuk.


Elsö válaszoló: A rántotta és bundáskenyér jó ötlet köszi :)

Ezeket tuti kipróbálom, nem is tudom, hogy nem jutottak eszembe.. :)

2010. dec. 21. 15:23
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Lasagne. Fél óra az elkészítése. Mi nagyon szeretjük, és gyors. Fél kg darált hús, 1 doboz lasagne (ez por és tészta is), meg tej kell hozzá, tetejére sajt. Nekem ebből mindig van itthon, meg darált hús is a fagyasztóban. Úgy kell csinálni, ahogy a dobozán van.

Tejberizs, tejbegríz, fokhagymás hús.

Ez tényleg egyszerű. Veszel villámpácot (én a fokhagymásat szoktam). Ezt elkevered 1-1,5 dl olajban egy zacskó fűszert, ebbe kell megforgatni a husit (akármilyet) utána szépen a tepsibe belepakolod, egy "kupicányi" vizet tegyél rá, és le kell fedni fóliával, hogy párolódjon. Én legalább 2,5 órát sütöm kis lángon. Csirkehúsnak nem kell ennyi idő. Utolsó 10 percben fólia nélkül rápirítok. Ez nagyon egyszerű.


Mákos guba. Tejszines husik tésztával... De sokat tudnék neked mondani, mutatni, ha a menyem lennél:))

2010. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajtos tészta

Megfőzöd sós vízben a tésztát,majd ha megfött leszűröd.Piritasz egy pici kockára vágott szalonnát(nem muszáj,de így finomabb) v. pici olajjal összekevered a tésztát,teszel rá tejfölt és megszórod reszelt sajttal.

2010. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Saját recept, könnyű elkészíteni, és a sütése sem tart sokáig:

Tepsibe teszel hosszú cikkekre vágott burgonyát, ráteszel néhány szelet borsozott-fokhagymázott hússzeletet, hogy befedje a krumplit (álatlában sertéshús, és ne legyen dupla réteg), újabb sor burgonya, majd leöntöd lecsóval/lecsóalappal (télen szoktuk előszedni az elrakott hagymás-paprikás-paradicsomos alapot). Alufólia rá, és krumpli puhulásáig sütöd sütőben.


Vagy csinálhatsz borsólevest, brokkolilevest. Találsz hozzá recepteket a neten.

Esetleg lebbencslevest. Ha nem tudod, mi az: fodros nagykocka tésztát pirítasz meg kicsi olajon, de nagyon barnára. Ne ijedj meg, ha égettnek is tűnik :) Felöntöd vízzel, paprika-bors-só, majd teszel bele kockára vágott krumplit, és megfőzöd.

2010. dec. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Olyan jókat írtok, meg találtam is még érdekes recepteket a neten, csak nem tudom megtudnám-e csinálni ezeket :S

Ma majd megkérem anyám, hogy segítsen..

2010. dec. 21. 18:19
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj tojásos tésztát! Baromi egyszerű, és nagyon finom :)

Kifőzöl annyi tésztát, amennyit meg akarsz enni, felversz két tojást, beleteszed a palacsintasütőbe a tésztát, ráöntöd a tojást, addig sütöd és kevergeted, amíg a tojás teljesen megsül a tészta között, és már lehet is enni.

2010. dec. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

A bundáskenyér a tuti :D

Egyszerü elkészíteni nagyon :P

2010. dec. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Frankfurti leves? Max 50 perc mire elkészül és nagyon finom, laktató.
2021. márc. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!