Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tejet le lehet fagyasztani?

Kiss-Kárpáty Ildikó kérdése:

Tejet le lehet fagyasztani?

Figyelt kérdés
Ha igen, milyen fajtát? Mert néha elfogy itthon és akkor jó lenne elővenni a fagyóból, mint pl a kenyeret.

2014. márc. 16. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
Le lehet, de lassan fagy meg és lassan olvasztható fel. A fagyasztása sok energiát emészt fel és a felolvasztás is ügyes-bajos. Miért nem veszel tejport, gyorsabban tudsz belőle tejet varázsolni.
2014. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A zacskós tejet simán le lehet fagyasztani, régen rendszeresen csináltuk, a felolvasztás se nagy dolog, simán levágtuk róla a zacsit és egy lábasban alágyújtva kiolvasztottuk.

Nekem ez azért volt jó, mert nem szeretem a UHT tejeket, de ha te hajlandó vagy azokat meginni, akkor betárazhatsz több kartonnal is, és mindig lesz elegendő.


Szerintem.

2014. márc. 16. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet fagyasztani valóban simán, de nem lehet úgy, hogy csak előkapom a fagyóból.. előző nap elő kell venni, majd alaposan felrázni, úgy fogyasztani.

Az UHT tejek szavideje fél év is lehet, szobahőn is tartható, szóval nem érdemes nagyon fagyasztással bíbelődni.

Az úgynevezett ESL technológiás friss tejek is 21 nap szavatosságúak, azzal is ki lehet számítani nagyjából, hogy mennyit tartsunk otthon.Igaz ezeket sima hűtőben kell tartani.

2014. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Le lehet
2014. szept. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor gondolom a kakaot is.
2023. márc. 18. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!