Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Őrölt kávé tárolásához milyen...

Őrölt kávé tárolásához milyen dobozt/tartót ajánlotok?

Figyelt kérdés

Valami dizájnosra gondoltam. Ezek a csatos fémdobozok megfelelőek? Nem lesz tőlük "fémízű" a kávé? Vagy jobb a műanyag ?


Előre is köszönöm a válaszokat! 24/L



2014. ápr. 3. 09:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyire szabályos, de én fémdobozban tartom, és sokáig. A mostani tán több, mint fél éve van benne, mert egy ideig kapszulás kávéfőzőnk volt. Most megint sima van, abból főzzük és én nem érzek semmi rossz mellékízt. Pedig a fémes ízt mindig kiszúrom:)
2014. ápr. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a segítséget ! Én eddig műanyagban tartottam, de elszakadt a teteje,úgyhogy akarok most egy szépet, amit sokáig tudok használni, mondjuk nálunk elég gyorsan fogy a kávé, max másfél hetente "cserélődik" az egész:)


Néztem ilyen csatosan is, de 3500 Ft-ért sokallom.:(

2014. ápr. 3. 09:21
 3/15 anonim ***** válasza:

nekem csatos fém dobozom van nem lesz tőle fémízű.

De azok a dobozok is jók amiben árulják azörölt kávét. O

Ilyenre gondoltam.

[link]

2014. ápr. 3. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hol laksz, de nálunk az eurós, százas boltokban 3-4-500 forintért lehet ezeket kapni:)
2014. ápr. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linket! Igen, ilyesmire gondoltam én is!


Gyálon lakom,azt hiszem nálunk is van ilyen One Euro bolt, vagy valami ilyesmi! még egyszer köszi!!! ment mindenkinek a zöld kéz!!!:)

2014. ápr. 3. 09:45
 6/15 anonim ***** válasza:
Én unicumos díszdobozban tartom. Nem lesz tőle fémíze és elég jól is zár, nem veszít az aromájából.
2014. ápr. 3. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Valamikor vettem/kaptam (?) egy 20 dkg-os instant kávét csavaros üvegben!

Most ezt az üveget használom, amikor felbontok egy csomag őrölt kávét, rögtön beleöntöm. Az üvegtől semmi ízt nem vesz magába, a csavaros tető pedig tökéletesen zár!

2014. ápr. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Nekem az ikeás üveg csatos tárolók tetszenek. Pár száz forint és elég nagy a választék.
2014. ápr. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy fontos-e, hogy megmaradjon az állaga, mert ha igen, akkor minden eddigi doboz semmire nem jó. Ha ellenben eleve gagyi a kávé, és azt az "állagot" akarod megőrizni, amit már boltban is egy év tárolás után kap, akkor mindenféle tároló jó, ami dizájnos. Lepontozhattok, :D de én szeretem a friss, jól elkészített kávét.
2014. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Az ikeás üveg légmentesen zár, tehát megőrzi a kávé az aromáját. De természetesen ha valaki rendszeresen kávézik, akkor ennek nincs jelentősége, mert gyorsan fogy.
2014. ápr. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!