Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mennyi ideig lehet tárolni a...

Mennyi ideig lehet tárolni a házi tojást hűtőben?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 9. 12:36
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsi, ez rosszul sikerült, mert tárolni gondolom bármeddig :-) De felhasználni mennyi időn belül célszerű?
2014. ápr. 9. 12:37
 2/4 anonim ***** válasza:

Viszonylag sokáig. Nekem volt, hogy hónapokig ott állt. Illetve nem is tudom, hogy meddig, mert ugye nem volt rajta dátum pecsét, mint a boltin.

Ha felütöd, akkor úgy is látni/érezni fogod, hogy jó-e még.

2014. ápr. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában sokáig elállnak. Én a frissebb tojásokat sokáig vígan eltárolom a konyhai kis szekrényben nyáron is és igaz hogy hűvösebb a hely de sokszor jóval a szobahőmérséklet felett szokott lenni és eddig nem éreztem azt hogy 2-3 hét után rossz volt.

Persze célszerű sötét napfénytől védett helyen tárolni lehetőleg hűvösbe. Ha hűtőben van állítólag 1 hónapig is kibírják. A boltival sokszor az a gond hogy nem teljesen friss már mert kitudja mennyi idő telik el mire a csomagoló üzemből a boltokba kerül, és szállítás alatt is kitudja milyenek a körülmények meg az ideiglenes tárolásnál sem tudja senki. Hiába van a dobozra odaírva hogy megfelelő körülmények közt, és hiába van az hogy egyesek az ellenőrzéseken is átmennek de sokszor lehet látni a hírekbe hogy ezt meg azt a céget bírságolják meg mert szabálytalanul tárolják vagy szállítják vagy hamisítják a pecsétet.

Én dolgoztam olyan helyen raktárosként ahol játszadoztak az ilyesmivel, igaz még tanuló voltam, tehát sokat nem láttam ebből, de nem egyszer volt hogy a munkásoknak kiadták hogy egyes termékek dobozairól szedjék le a pecsétet és újat tegyenek rá egy késői dátummal hogy normál áron eltudják még adni. Mert az olyan termékek amiknek már közeleg a lejárati ideje most nem a tojásra mondom ezt, de aminek közeleg akkor ugye a legtöbb üzletben féláron adják el általában, de azzal is szoktak játszadozni hogy picit eltolják a dátumot rajta. Persze ma már nem nagyon merik ezt eljátszani mert figyelve vannak de régebben több ilyen volt.

Bolti tojásoknál sem tudjuk hogy mi meddig stb... A házitojásnak ha nem sérült a héja annak kb 3-4 hétig el kell állnia a hűtőben, 2 hétig egy hűvösebb szekrényben, napfénytől távol tartva.

2014. ápr. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

eress rá a gugliban arra, hogy Tojáskönyv.

Ez a könyv a tojásról szól. És a hu.scribd. -el kezdődő linket nyisd meg (a másik vírusos). A végén találod a tartalomjegyzéket, és a "Gyakorlati tudnivalók a tojással kapcsolatban" c. fejezetben ír erről, amit te kérdeztél.


Ezen a lapon is találhatsz sok hasznos infót a tárgyban: [link] .

2014. ápr. 14. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!