Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen elöételt, föételt stb....

Milyen elöételt, föételt stb. -t készísek egy 9 személyes családi ebédre, ami nem kerül annyira sokba, de mégis leesik a vendégek álla?

Figyelt kérdés

2014. máj. 5. 15:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Kb mennyi az összeg amit erre használható fel?

Nekem most ez jutott eszembe:

Tárkonyos vadragú leves cipóban

Szarvas pörkölt nokedlivel vagy almás burgonya krokettel

Fekete erdő torta

Rejtett epres gyümölcs torta

2014. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olya 20,000 Ft maximum.Elsö alkalommal van az,hogy nekem kell összeütnöm egy ebédet,és semmi,de semmi ötletem nincs hogy mit hogyan :(
2014. máj. 5. 15:23
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

nem kell ,hogy extra legyen inkább az ízektől essen le az álluk.

Ha grillezés megoldható akkor többféle húst készítenék különböző grill pácokkal + zöldségeket .Ezekhez salátákat ,és steak burgonya.

aztán valami finom sütit: epres tiramisu,gyümölcs torta

2014. máj. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudunk grillezni,pedig mennyivel megkönyebbítené az életem :( Legalább egy 3 fogásos ebédet szeretnék csinálni,de azt se tudom hogy mi mihez illik
2014. máj. 5. 15:30
 5/14 anonim ***** válasza:
66%

Valami olyan kell amit előző nap előkészíthetsz ,hogy ne kelljen egész nap a konyhában állnod.Nem kell ,hogy attól esen le az álluk ,hogy drága inkább az ízektől.

Előétel lehet leves is: Pl csókakői kolbászleves ez akkor finom igazán ha állt egy napot hütőben.

többféle húst mert biztos lesz olyan aki vagy ezt vagy azt nem eszi.

Pl: egyben sült töltött pácolt tarja ,BBQ oldalas ,Keleti csirkeszány .Steak burgonya ,Francia saláta, Friss zöldsaláta ,majonézes burgonya saláta .

sütni sütinek : sajtos pogi (van olyan receptem amit 1 éjszákara hütőbe kell tenni másnap csak sütni)

Epres csokis charlotte torta

2014. máj. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :) :) Èn egyébként gulyáslevesre gondoltam,mert ugyebár a németek élnek-halnak érte.Csak a második okoz igazán nagy fejtörést.Meg talán a 3. ami gondot okoz.Mindenképp Magyar ételeket akarok csinálni nekik,mert azt tuti hogy nem tudom elrontani :D
2014. máj. 5. 15:44
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

Ha gulyást csinálsz akkor szerintem nem kell 3 fogás: A gulyás nagyon laktató étel.

Lángost vagy arany galuskát tudnék utána elképzelni.(jó magyar borokkal hozzá)

Ha mégis 3 fogást szeretnél akkor vacsorára készits egy jó magyar töltött káposztát.

2014. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
24%
Keszits miso levest es pekingi kacsat. Desszertnek pedig van ilyen kinai gyongyrizs, es azt talald kokusztejjel mezzel vagy juharsziruppal es eperrel. Ez azert jo mert el lehet mindet kesziteni elore, nem annyira draga es valoban kulonleges, olyan amit ritkan kap az ember vendegsegben.
2014. máj. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
Raguleves, marhapörkölt galuskaval, palacsinta. Egyszeru, relatíve olcsó es ízlenifog a németeknek.
2014. máj. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
83%

Ha szeretik a halat egy finom harcsapaprikás, juhtúrós-kapros galuskával.

Desszertnek almáspite, vagy rétes.

A gulyás is jó ötlet, utána nem kell másik főétel, csak valami harapnivaló kenyér helyett (is) pogácsa, lángos,tócsni.

Desszertnek hideg madártej.

2014. máj. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!