Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A cukkinit a hús alá, vagy...

A cukkinit a hús alá, vagy fölé tegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kezdő "konyhatündér" vagyok.

Találtam egy jó receptet, sajtos tejfölös csirke, egyszerűnek hangzik az elkészítés, de nem is én lennék, ha nem próbálnék bonyolítani rajta.


Szójaszósszal, mézzel, és cukkinival szeretném csinálni, jénai tálban. Csirke felső, és alsó combot vettem. A következő lenne a kérdésem:


- olivaolajjal meglocsoltam, így is ki kell kenni a tálat vajjal?

- Ha szeretnék bel cukkinit sütni, azt a hús alá pakoljam ( esetleg azt is meglocsolni olivaolajjal?), vagy a hús tetejére, és úgy rá a tejfölt, sajtot?



2014. máj. 28. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen a jénait olajozd ki.

A hús köré tedd a kockára vágott cukkinit:(vagy csak szord a tetejére)nem kell már olajal meglocsolni. A cukkinit kicsit késöbb úgy félídőben tedd a hús köré mert az sokkal hamarabb megpuhul.

2014. máj. 28. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi ;)


csirkemellel lehet jobb lenne, dehát a hozzávalók se olcsók

erre telik, finom így is

2014. máj. 28. 14:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha csontostól sütöd a combokat lefedve is legalább egy óra, de lehet több is. A cukkinit csak akkor tedd bele, ha a húsok már teljesen puhák, villát beleszúrva nem jön lé belőlük.ha kis zsenge cukkinikat kaptál, akkor héjastól vágd nem túl kis kockákra, hogy szépen egyben maradjanak, és csak akkor tedd a húsok köré, ha már azok majdnem készek.

A cukkini pár perc alatt megpuhul, viszont ha sokáig van a sütőben túlpuhul és nem lesz olyan szép, mint lennie kell.

A túlpuhulást el lehet kerülni, ha egy kis citromlével meglocsolod.

Mindenképpen ki kell kicsit kenni a jénai bármit is sütsz benne, de közben már ne locsolgasd olajjal a bennelévőket.

A másik- de ez kizárólag az én maszek véleményem-, hogy én eldönteném, hogy az a csirke szójás-mézes lesz, vagy tejfölös sajtos :D

Persze lehet kísérletezni, majd kiderül milyen lesz az elképzelésed.

2014. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó :)


A végeredmény:

csirke szójás-mézes,tejfölös sajtos csirke comb. Fura ízvilág sikerült belőle, rossznak nem mondanám, mert mindet megettük, ráadásul jóízűen, csak eléggé pikáns lett, de annyi baj legyen :) Végül a cukkini is pont jó lett. Kezdem megszeretni ezt a főzőcskézést.

2014. máj. 29. 02:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!