Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tárcsa megtisztítása?

Tárcsa megtisztítása?

Figyelt kérdés
Van egy valószínűleg vas tárcsám, mert tiszta rozsda. Egyszer már fémtisztára csiszoltuk, de nem tudtuk kiégetni, egyszerűen nem égett rá a zsír, csak újra előjött rajta a rengeteg rozsda. Van valami ötlet, hogy ne rozsdáljon be újra? Nem a zsírozásra gondolok, addig nem jutottunk el, mert már kiégetés közben is elkezdett kijönni a rozsda.

2014. jún. 11. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Kiégetés közben rozsdásodik? Azt meg hogy, az pár perc, ha fém tisztára van csiszolva, az pár perc alatt nem tud berozsdásodni, főleg nem úgy, hogy zsír van rajta. Fizikai képtelenség.


Egyébként ha nem rozsdamentes, akkor ez az egyetlen használható módszer.

Sertészsírt kell beletenni, és lassú tűzön jó sokáig égetni, így a zsír gyakorlatilag bele diffundálódik az anyagba, mint az öntöttvas palacsinta sütőkbe, vagy a vok-okba.

Aztán persze elrakni is úgy kell, nem szabad elmosni, csak papírtörlővel kitörölni ha megégett a zsír, tiszta zsírral lekenni, és úgy elrakni.

2014. jún. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hidd el, hogy így volt, nem mondanám. Ahol éppen nem éri a zsír égetés közben, mert lefolyt az aljára, ott el is kezd kijönni a rozsda.
2014. jún. 12. 11:03
 3/3 A kérdező kommentje:
Csiszolás után nem pár perc után jött ki a rozsda. Próbáltuk többször is kiégetni, volt hogy közben szalonnával kenegettem, elcsesztem egy csomó szalonnát rá, mégse lett jó. Van egy öntvény vaslapunk, azt sikerült kiégetni. Nem tudom ezt miért nem sikerül.
2014. jún. 12. 11:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!