Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A megpucolt fokhagymát le...

A megpucolt fokhagymát le lehet fagyasztani? Több van mint amit fel tudnék jelenleg használni. Sajnálnám ha tönkre menne.

Figyelt kérdés
2014. júl. 14. 05:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Le, de fagyasztas nelkul is eláll évekig.l..l
2014. júl. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Fagyasztani még nem próbáltam, de kis üvegbe rakva, olajjal leöntve sokáig eláll.
2014. júl. 14. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Lefagyaszthatod, természetes megpucolva.

vöröshagymát feldarabolva.

Mindegy, hol veszed a hagymákat és hogyan tárolod, két-három hét után fele megrohad.

2014. júl. 14. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt nem értem, hogy állna el évekig... ?

A tapasztalatom az, hogy a spájzban tartott fokhagyma is pár hét alatt összemegy és elrohad.Nagyon sokat bosszankodtam miatta.

már én is fagyasztom gerezdekre bontva, lepucolva.

Dobozban tartom, így szaga sincs, és tökéletesen fel lehet használni.

Ja először tálcán elterítve fagyasztom le, így nem ragadnak össze, aztán teszem egy dobozba. 3-4 fejjel szoktam egyszerre lefagyasztani.

2014. júl. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Kis olajban szokták elrakni, és úgy hütőbe. Akár fokhagymanyomon át, vagy feldarabolva, attól függően hogy akarod felhasználni.
2014. júl. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Itt lehet kapni mirelit darabolt fokhagymát, bár még nem vettem.

Úgyhogy biztos lehet....

2014. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen sajnos nálam is tönkre megy elég hamar azert gondoltam hogy le fagyasztom.

Köszönöm a tanácsokat a segitséget-

2014. júl. 14. 20:56
 8/11 Zincsenkó László ***** válasza:
100%
Lelehet fagyasztani,de SÓVAL és kevés olajjal áttörve,légmentesen lezárva sokáig eláll!
2014. júl. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok hasznos választ.
2014. aug. 2. 21:14
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Tisztított fokhagyma házilag előkészítve

Vásároljunk 2-3 fej kiváló minőségű fokhagymát. A fokhagymát pucoljuk meg, a hibás darabokat dobjuk ki. Tárolhatjuk a fokhagymát például:

Légmentesen zárható dobozban/üvegben: a gerezdek megtisztítva korlátozott ideig hűtőszekrényben tárolhatók.

Fagyasztva: egészben, vagy apróra vágva lefagyaszthatjuk a fokhagymát. Az apróra vágott verziónál készüljünk úgy, hogy könnyen adagolható legyen. Tároljuk a fokhagymát ebben az esetben is légmentesen lezárva (pl. mini méretű műanyag dobozban).

Olajban: akár egész gerezdet, vagy aprított fokhagymát is tarthatunk olajban. Ebben az esetben fontos, hogy az olaj lepje el teljesen a fokhagymát, és az üveg légmentesen zárható legyen. Készíthetjük nyers fokhagymával, de megjegyezzük, hogy a fokhagyma erjedésnek indulhat, ezért érdemes lehet a fokhagyma gerezdeket röviden blansírozni, az apróra vágott fokhagymát olajban kissé megdinsztelni konzerválás előtt. Az így előkészített fokhagyma ízesíthető és egyben konzerválható sóval, valamint citromlével, borssal, mézzel. Nem utolsó sorban, a fokhagymás olaj is felhasználható a főzésnél. Mindig legyen olajréteg a fokhagymán, szükség esetén pótoljuk.

Sóban: az apróra vágott (akár aprítóban) vagy ledarált fokhagyma (1kg fokhagyma és 20 dkg só arányban) sóval elkeverve, szintén légmentesen lezárva jól tárolható.

Fokhagymakrém: nyers vagy sült fokhagymával is készíthetünk fokhagymakrémet. Ízlés szerint sózva, fűszerezve, tároláshoz olajjal felöntve, sokoldalúan felhasználható.


Forrás:

[link]

2014. aug. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!