Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Valaki tud nekm gyorsan...

Valaki tud nekm gyorsan elkészíthető finom ételet mondani, Így a hétköznapokra?

Figyelt kérdés
2014. aug. 8. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Brassói aprópecsenye....Paradicsomos húsgombóc....
2014. aug. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

spagetti

paprikás krumpli

chilis bab

sült virsli kukorica salátával

csiberagu

2014. aug. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Borsófőzelék sült virslikarikákkal, pásztortarhonya, sajtos-tejfölös tészta, túrós tészta, mákos tészta... Petrezselymes krumpli sült virslivel, rizses hús csirkemellből...
2014. aug. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Pörkölt bármiből simán vagy tejfölösen + tészta köretnek (15 perc munkaidő). Lencse v. sárgaborsó főzelék sült kolbásszal. Hekk paprikás lisztben, krumplipüré. Sütőzacskóba tett bármilyen hús zöldségekkel, krumplival. Paradicsom-, tojás-, meggyleves. Gulyásleves. Tejfölös gomba.
2014. aug. 8. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%

Ha idejövök, mindig találok egy kérdést, amihez páran felsorolják a közeli kifőzde fantáziadús és ötletes kínálat.


De hogy a kérdésre is válaszoljak: ha lusták és/vagy fáradtak vagyunk, és gyorsan akarunk enni, akkor sokszor csinálunk valamilyen olasz tésztát. a legtöbb gyors és egyszerű. A másik: csirkemell vagy sertésszelet natúr sütve/grillezve, esetleg valamilyen egyszerű mártás hozzá (gomba- vagy sajtmártás pl), köretnek pedig némi vajon párolt zöldségnél nincs egyszerűbb (főleg, ha mirelitet használsz).

2014. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen, 5-ös énis ezen szoktam nevetni :D


Főleg, hogy leírják hogy főzelék meg pörkölt, amit az átlag magyar ember ilyen 1 órás időtartam alatt főz szarrá, hogy nehogy vitamin is maradjon benne :D


Mennyivel egyszerűbb összedobni egy párolt cukkinis pennét parmezánnal hmmm... 10 perc és még egészséges is :)

2014. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

"Mennyivel egyszerűbb összedobni egy párolt cukkinis pennét parmezánnal hmmm... 10 perc és még egészséges is :)"

Hát igen, bár én a cukkinit inkább pirítanám/grillezném előtte. :) de amúgy ja, gyors is és egészséges is, és még finom is. :)

2014. aug. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#5 es az alatta valaszolok! Annyira igazatok van, csak en nem mertem soha leirni:). Nem csoda, hogy Magyarorszagon is egyre tobb a kover es beteg ember...

Kerdezo, en nem szeretek sok idot aldozni a fozesre, hetvegen sem. Ezert all az etrendem igazabol kremlevesekbol,konnyu fozelekekbol (spenot, borso,soska, karfiol, brokkoli, krumpli, cukkini, amikbol

fozeleket keszitek),feltetnek natur husokat, zoldsegfasirtot, zoldsegkrokettet vagy sajtpuffancsot szoktam, morzsas zoldsegekbol, natur sult vagy grillezett husokbol/halakbol/zoldsegekbol, gyorsan osszedobhato salatakbol.

Az ily modon keszitett etelek nagyon egyszeruen es hamar elkeszithetok, nem igenyelnek bonyolult elkeszitesi modot vagy eszkozoket, es nem lehet oket elrontani sem (ez fontos szempont nekem:)).

2014. aug. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Itt ötös. Még annyit tennék hozzá a fentiekhez (azonkívül, hogy végre, nem csak én gondolom azt, hogy a főzés nem a rántott VALAMInél, pörköltnél és rántásos/lisztes főzelékeknél ér véget), hogy nem értek egy kommentet fentebb. Aszongya: "Gulyásleves". Most lehet, hogy velem van a gond, de nálunk a gulyásleves tipikusan az a kaja, ami rohadt sokáig készül. A marhahúsnak ugyanis kell egy pár óra, amíg megpuhul...
2014. aug. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem én sem :)


Ezért említettem a pörköltet is pl. Még ha csirkepörkölt is, legalább 40 perc + előkészületek (hagyma-és húsaprítás, stb.), mire tálalni lehet... a gulyásleves pedig igen, órák kérdése.

Meg valaki írta chilis babot...könyörgöm kb. 1,5 óráig fő az is :D


Egy natúr hússzelet párolt zöldségekkel, mártással esetleg megközelítőleg 7 perc. Egy adag egészséges, laktató ratatouille vékonyra szelt zöldségekből kb. 15 perc alatt átsül, ha a munkát is hozzászámoljuk maximum 30 perc. Vagy egyszerűen egy-két fej töltött gomba vagy hasonlók is kb. 20 perc elkőkészülettel és sütéssel együtt, mert hamar átsülnek.

2014. aug. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!