Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mondtok nekem mondani nagyon...

Mondtok nekem mondani nagyon finom (alig ismert) nem hagyományos gulyás leves receptet? Összejön a család és nagyon szeretjük nagyon finomat akarok főzni.

Figyelt kérdés
köszi előre:)
2010. jún. 1. 18:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Elöször ird le, hogy milyen nálatok a hagyományos gulyásleves, mert rengeteg féleképpen lehet késziteni.
2010. jún. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bevallom, régen raktam bele egy kis pesztót, aminek a lényege a bazsalikom és fokhagyma. Kis mennyiségben raktam bele. Ez tényleg furi, tehát jól gondold meg! Mostmár csak a hagyományosat szeretem..
2010. jún. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gulyáslevesek mind hagyományosak,esetleg a fűszerezésben térnek el egymástól. Akkor a legjobb,ha háromféle húsból készül: marhalábszár,sertéslapocka,birkacomb. A hagymát csak zsíron szabad megpirítani,burgonya,zöldségek és csipetke feltétlen kell bele.,és só,bors,köménymag,gyömbér is.
2010. jún. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia! főzzél palóclevest, az is nagyon finom és tartalmas.ha nem ismered szívesen leírom, de a neten is találsz sok receptet.

üdv.

2010. jún. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A köztudatban a gulyásleves alapja a pörkölt, vagyis először pörköltet készítenek, aztán vízzel felhígitják, majd zödségeket, burgonyát, és csipetkét, vagy nokedlit főznek bele.

Az eredeti gulyásleves így készül:

A feldarabolt húst zsír nélkül a kellő mennyiségű apróra vágott hagymával és vízzel együtt hidegen beleteszik a bográcsba, és a tűz fölé akasztva erős tűzön főzik. A sót és a paprikát forrás közben teszik hozzá, a paprikát azonban úgy, hogy főzés közben csak a szükségesnek egy részét, a többit pedig a főzés befejezése előtt, hogy minél élénkebb piros maradjon. Az így főzött se nem paprikás, se nem pörkölt lehet hosszú levű és rövid levű. Hosszú levű a halászlé és a gulyás, rövid levű a juhászos birka és a toros disznó. Az elnevezésekből látható, hogy olyan főzési mód ez, ami maximálisan leegyszerűsített eljárás: mindent egyszerre beletesznek a bográcsba, s azután „fő magától”, csupán rá kell nézni olykor, a tüzet táplálni és sót-paprikát beletenni (a só előre is beletehető). Így főz a juhász, a gulyás, a halász és a disznóöléskor dolgozó böllér, mert nem ér rá hosszasabban pepecselni a főzéssel.


Az így főtt paprikás húsétel különlegesen ízes, könnyű, s gyomorbajosok is inkább ehetik, mint a paprikást, vagy a pörköltet. Itt a lé a lényeg, akár hosszú, akár rövid. Nincsen zsír- és pörkölthagyma íze, benne tisztán és üdén egyesül harmóniában a hús vagy a hal, továbbá a friss hagyma és paprika íze. Az ilyen lének nem úszik vastag zsírréteg a tetején, nincs vizesebb „alja”, és nincs leülepedett „ruskója”; olyan, mint kibuggyant, meg nem alvadt vér, mindenütt piros, az aljától a tetejéig, és egységes „kolloid” állapotú lé ez, aminek íze, illata mindenek fölött álló.”

2010. jún. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!