Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ha két celofán közé teszem a...

Ha két celofán közé teszem a Na-benzoátot, akkor nem kerül bele a paradicsomlébe ugye? Vagy átszivárog?

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 11:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
10 A szüleim több éve celofánnal eltett lekvárja a homorú celofán alatt a felére csökkent a térfogata, ha nem légáteresző akkor csoda történt. Ezt alekvárt már csak késsel lehet vágni. Egyébként víz hozzáadásával újra lehet főzni.A 9-essel értek egyet
2014. aug. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

A fizikai jelenséget lehet csodának is nevezni ha te úgy akarod. Mnden ha melegszik tágul, amikor kihül összehúzodik.

Most számoljunk: a forrásbanlevö anyag 100°C fölött van, az éléskamrában valahol 6-12°C. Mekkora itt a hõkülömbség, menyire tud az anyag összehúzodni.

Késsel lehet vágni mert a cukor kihült és megdermedve keményebb. Miért kell a Dobostortánál a pörkölt cukorral gyorsan dolgozni?

Ha a levegöt áteresztené, nem kellene kés hozzá csak kanál, mert a levegöböl a nedvességet magába tudná venni. Die még ami nagyon fontos: nem csak a nedvességet vinné magával be a levegö, hanem a káros/fertözö anygokat is amitöl megromlana a befött.

2014. aug. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Die=Ide
2014. aug. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Amikor elteszed tele az üveg, 3-4 év után már csak fele, harmada van meg és azért kell késsel vágni, mert a kanalat nem tudod belenyomni. Ellentétben a tetővel lezárt üveggel. van tíz éves lekvárom, amiben pont annyi van mint amikor megtöltöttem
2014. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

" Mnden ha melegszik tágul, amikor kihül összehúzodik."


Te tényleg ennyire buta vagy? Komolyan azt hiszed a hőtágulás miatt megy össze? Azon nem gondolkodtál, hogy akkor a kupakkal zárt miért nem megy össze?

2014. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Arra gyanitok, felétek a kupak is behorpad mit a celofán.
2014. aug. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Úristen, mekkora veszekedés lett belőle! Nekem mindegy, h horpad, vagy tágul, csak ne romoljon meg! Ezután nem fogok tenni semmi tartósítót a celofánok közé, és akkor tuti, h nem megy bele. Ketchupot fogok még befőzni pektinnel, remélem jó lesz, mert 1 évig elég szokott lenni és nem akarok boltit! Köszi mindenkinek!
2014. aug. 16. 12:48
 18/20 anonim ***** válasza:
Bizony behorpad, ezért kell megnézni mikor üzletben veszed a befőttes üveges dolgokat, ha megnyomod a tető közepét kattog-e.Ha Nem kattog akkor beszívta az eltett dolog, ha kattog akkor vagy levegőt kapott, vagy megromlott. Ez szerintem nem veszekedés, csak tisztába kell tenni a dolgokat. Egyébként az eredeti kérdés még mindíg fennáll ugyanis tényleg olvastam az interneten, hogy működik. Na 2 év múlva megírom, hogy működik-e. Az én módszerem duntsztolás és a tető alá semmiképpen nem teszek celofánt, de azért kipróbálom ezt a két celofános dolgot
2014. aug. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
nam nyugi!
2014. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Engem is érdekelt ugyanez a kérdés, így utána olvastam.


A celofán valamennyire átereszti a levegőt, vízgőzt. Nem ad tökéletes zárást. Aki rákeres utána tud olvasni. Azt gondolnánk, hogy légmentesen zár, de ez nem így van.


Innentől fogva viszont van létjogosultsága a két celofán közé tenni a tartósítót. Rengeteg receptben javasolják. Szerintem egy minimális mennyiség ami átjut a celofánon az eltett dolog tetején levő levegőben végzi a dolgát, de ilyen kis mennyiség nem lehet káros az emberre, ha korábban akik bele is keverték azok se feltétlen ebbe haltak bele. Sőt, szerintem ételmérgezésben többen haltak meg, ha már itt tartunk.


Itt is, másutt is írják, hogy tisztaság, meg kifőzés és semmi nem romlik meg. Így olvasva mindenki nagyon ügyes ezek szerint, hát én volt amit kifőztem maximális higiénia mellett és mégis megromlott. Valami gond volt biztosan, csak én sem tudom mi.


Mindez csak az én véleményem, nem akarok vitatkozni senkivel, tegyen mindenki belátása szerint.

2015. máj. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!