Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szakácskönyvet szeretnék...

Szakácskönyvet szeretnék készíteni. Hogyan fogjak hozzá?

Figyelt kérdés

szóval szeretném az összegyűjtött receptjeimet,tapasztalataimat,ötleteimet,ünnepi menüsoraimat

egy szakácskönyv formába rendszerezni.Aztán majd annak adnám ajándékba, aki szerintem megérdemli.Pl jövő karácsonyra.


2010. jan. 13. 18:32
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
bocs, azt nem írtam, hogy nem egy díszkötésű igazi könyvre gondoltam, hanem csak egy házi megoldásra.
2010. jan. 13. 18:33
 2/16 anonim ***** válasza:
51%

oszt mi adjunk ötletet?

sztem inkább el s kezd

2010. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Először szedd az ötleteidet valamilyen rendszerbe:Nézz meg egy szakácskönyvet mintának.Pl. tanácsok,ötletek,levesek,főételek stb.

Ezután lehet könyv formában megírni.

2010. jan. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

szóval az első válaszadónak: vajon miért ne kezdjem el?

a második válaszadónak: a kérdés pont ez lenne: hogyan szedjem rendszerbe, word-be írjam abc és ételnevek szerint,vagy témák szerint,vagy füzetbe,vagy te hogyan fognál hozzá?

Köszönöm a véleményeket!

2010. jan. 13. 18:54
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, először is rendszerezd, hogy milyen típusú ismereteket teszel bele.


Például először lehetne ismertetni egyes alapvető elkészítési módokat (pl. leves-főzelék-pörkölt-fasírt-stb) hogy alapjáraton kb. hogy megy. Aztán az egyes recepteknél meg megmondod hogy most főzelék típus jön, utána leírod a specifikumokat.


Tippek szekció is nagyon jó, mamának volt egy tuti receptes könyve az 50-es évekből, abban külön tanácsokkal teli fejezet volt. Pl. ha túlsóztad a levest, krumplival javítható, meg az avas vaj hogyan hozható normál állapotba stb.


Aztán csoportosítsd kategóriákba, pl. ünnepi ételek, könnyed ételek, gyorsan elkészíthető, vegetáriánus, húsos, stb.

2010. jan. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

magamból indulok ki: én az olyan receptkönyvet szeretem, ahol levesekre, főételekre, desszertekre van bontva.

én tennék bele reggelit is amit receptkönyvbe nagyon ritkán látni, pedig olyan sokminden finomságot lehet reggelire is elkészíteni. pl valamivel felturbózott rántotta, amerikai palacsinta, kőrözött stb.

ja és hogy egyéni legyen én nem csak a száraz receptet írnám le, hanem azt is például, hogy kitől tanultad mikor, vagy ez a családban kinek a kedvence és miért, vagy ha valami szép emlék fűz ahhoz az ételhez akkor azt is.

szerintem írdd kézzel mert ettől is személyesebb lesz. amúgy szuper ötletnek tartom, én nagyon örülnék, ha ilyet kapnék :)

2010. jan. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szakácskönyvből annyi van, mint égen a csillag.

Nem hiszem, hogy neked kell a második Horváth Rozinak lenned.

Ajándék ötletnek szuper, főleg, ha akiknek adni szeretnéd, ugyanúgy imádnak főzni, mint te. Én inkább amolyan kedvenceket szednék össze, pl. anyós csípős levese vagy Sógor kedvenc sütije, vagy a Nagy karácsonyi sült pulyka stb.

Kis sztorikat írnék hozzá, pl. ezt főztem az először a férjemnek és így sikerült stb stb stb. Az ilyen emlékek leírása sokkal személyesebb és kedvesebb, mint hogy figyelmezteted, hogyan hozza helyre, ha elsózta....

Írd meg wordben, ha akarsz csatolj hozzá képeket is, akár az ételről, akár egy családi ünnepen/szülinapon/grillpartin készült fotót. Lamináltasd és kész is. Én biztosan örülnék egy ilyennek.

2010. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Először is végy egy szakácskönyvet.....

XD

2010. jan. 14. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi szuper ötleteket.Jó ötletnek tartom a reggelik fejezetet.Valóban nem kell új Horváth Rozinak lennem, nem is akarok, csak a meglévő iszonyú mennyiségű recijeimet szeretném rendszerbe szedni, már sokszor magamnak is gondot okoz, hogy hol találom az éppen elkészítni vágyottat.És sokszor adok ismerősnek, barátnak,rokonnak reciket, gondoltam, akkor miért ne mindet? Én pl. imádom, ha valaki kölcsönadja nekem a saját recis füzetét,dobozát,szuper benne turkálni!
2010. jan. 14. 07:41
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia.nagyon jó ötlet a saját szakácskönyv, valamikor réges rég én is megfogadtam, hogy a tengernyi receptemet

minimó egy füzetbe beírom, mint a nagyi,de minden maradt a régiben.ha keresek egy receptet, akkor leülök a nagy dobozzal és kezdődik a turka.már odáig eljutottam, hogy az összehajtott cetlik külsejére is ráírom, hogy mi.

tematikát koppinthatsz, vannak nagyon jó receptoldalak.

sok sikerert kívánok Neked a magánkiadványodhoz.és igazad van, csak annak adjál belőle, aki megérdemli és értékeli a munkád.

üdv-eri-

2010. jan. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!