Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Létezik magyarul olyan könyv,...

Létezik magyarul olyan könyv, amit nemzetközileg elismert chef vagy chef-ek írtak, és nem csak receptek vannak benne, hanem részletes elkészítési útmutató?

Figyelt kérdés

2014. aug. 20. 21:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem annyira könyv, mint inkább lexikon, de annyiba is kerül: [link]
2014. aug. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan nem létezik, csak olyan, amelyeket séfek írtak. Magyar séfek és külföldiek. Több száz ilyen kiadvány van. Bár nem tudom, mit értesz részletes útmutatón. Olyan szakácskönyv nem nagyon van, amely csak a hozzávalókat sorolja fel, de leírást nem közöl. Magam ilyennel nem találkoztam.

Olyan könyv nincs, amelyik minden egyes ételleírásnál külön-külön szómagyarázatot ad.

Ha egészen kezdő vagy, érdemes pl. Horváth Ilona szakácskönyvével kezdeni.

2014. aug. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szakácskönyvet keresek. Hanem minőségi kulinális séf könyvet, amiben leírják pontosan, hogy mondjuk egy nyolc komponensű főétel hozzávalóit hogyan kell előkészíteni, hogy milyen időzítéssel kell csinálni, hogy minden pontosan egyszerre legyen kész, és leírják a pontos hőfokokat, hogy pl. 54.5 celsius fokon kell sütni, vagy tálalni, stb. vagy hogy mivel kell etetni a csigát, hogy finom legyen húsa, stb. Tehát nem Ilona szakácskönyvére gondoltam. Kérem csak az írjon, aki ismer ilyen magyar nyelvű könyvet.
2014. aug. 21. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérem a kérdezőt tudomásul venni, hogy ilyen könyv nincs.
2014. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a bibi, hogy ha szakember vagy, akkor elég ciki, hogy itt kérdezősködsz. Ha meg nem szakács vagy egy luxusétteremben, akkor nincs szükséged ilyen finomságokra. Nem is fogsz az igényeidnek megfelelő könyvet találni. A mesterszakácsok nem szokták megosztani a titkaikat.

Ha találnál mégis részletes leírást, meg van hozzá a csúcstechnikával felszerelt konyhád, gazdaságod, anyagi kereted?

Van olyan marhahús, amelynek kilója olyan 60 ezer forint. Szemes kávé kb. 30 ezer forintos áron. Ha ilyesmi kellene az ételhez, lazán ki tudnád fizetni?

Ha igen, akkor bizonyára a személyzetedhez tartozik egy mesterszakács is.

Ha semmi ilyesmi nem áll rendelkezésre, akkor csak sznob vagy, s felvágsz csak a rendkívüli igényeiddel.

2014. aug. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Örülnék, ha nem arról beszélnénk, hogy miért tettem egy egy kérdést :)


Egyébként más nyelven, angolul, olaszul, franciául például viszonylag sok ilyen könyv van, ahol séfek néhány menüt leírnak precízen és megosztják a titkaikat. Elég drága könyvek, kb. százezer forint nagyságrendjében, de léteznek. A kérdésem arra vonatkozott, hogy magyarul adtak-e már ki ilyen könyvet, vagy sem?

2014. aug. 21. 12:35
 7/9 A kérdező kommentje:
fel egy
2014. aug. 21. 12:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Kvára nem vágtam fel az igényeimmel, csak könyvekről érdeklődöm, és bár nem ide tartozik, de ha mesterszakácsom lenne, vagy 60ezres marhahúst vennék, az nem lenne önmagában sznobság?
2014. aug. 21. 12:38
 9/9 A kérdező kommentje:
ui: egyébként pedig megintcsak nem ide tartozik, de normális alapanyagból is lehet mesteri ételt készíteni ...
2014. aug. 21. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!