Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Gerslit, ha be van áztatva,...

Gerslit, ha be van áztatva, ázás után mennyi ideig kell főzni, illetve, ha nincs beáztatva, akkor mennyi a főzési ideje?

Figyelt kérdés
Abban a vízben kell megfőzni a gerslit, amelyben ázott? Mennyi vízben kell főzni?

2014. ápr. 21. 12:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell áztatni és üstben kell főzni és kb másfél napig
2014. ápr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 bumbi02 ***** válasza:
85%

Másfélnapig??:))


A gerslit én rizottóhoz hasonlóan készítem el, hagymát, illetve apróra vágott répát, újhagymát megdinsztelek kevés olivaolajon, és hozzáöntöm a gerslit, összepirítom, majd felöntöm vízzel, elforralom a levét, vizet öntök hozzá, elforralom, vizet öntök hozzá elforralom, míg át nem puhul. De a puhulás nem lesz másfélnap, nagyjából fél óra alatt átpuhul.

2014. ápr. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Bumbika! Az vicc akart lenni.
2014. ápr. 21. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 bumbi02 ***** válasza:
54%
A vicceknek van csattanója : )
2014. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Az üst sem volt gyanus?
2014. ápr. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 bumbi02 ***** válasza:
54%
A válasz akkor lett volna vicces, ha a kérdés is olyan. Tehát ha valaki azt kérdezi, hogy a gerslit 4 óra alatt puhára lehet főzni fazékban? Arra mondjuk a csak üstben és minimum 1,5 nap vicces. De had ne kelljen magyaráznom....
2014. ápr. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Kedves bumbi02! Köszönöm az értelmes választ! Azóta megcsináltam a gerslit, minden rendben volt, jó lett. Köszi a segítséget!
2014. ápr. 21. 20:03
 8/16 A kérdező kommentje:

Érdekes... Most látom, hogy csak az a hozzászólás van lepontozva, amelyik értelmes volt!

Bumbi02, én zöld kezet adtam Neked és még egyszer kösz! A többi - nem minősítem, hogy milyen - hozzászólóval ne foglalkozz.

Nem értem, hogy egy ilyen egyszerű kérdésnél is, mint ez, miért jelennek meg az olyan alakok, akik azt hiszik magukról, hogy nagyon viccesek, pedig egyáltalán attól nagyon távol állnak.

A viccet értjük és köszöntük volna, de az az üstös, másfél napos hozzászólás - a legcsekélyebb mértékben sem volt humoros.

2014. ápr. 21. 20:10
 9/16 anonim ***** válasza:

Bumbi! A válaszodért én is felpontoztalak, de haDD javítsalak ki. A " had ne kelljen magyaráznom " hibás.

Mostanában a nyelvi kérdésekkel többet foglalkozol, mint a főzéssel, amiben szerintem jobb vagy.

2014. ápr. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 bumbi02 ***** válasza:

Mostanában a főzéssel többet foglalkozom, és emiatt nincs időm másra, csak nyelvtani hibákba belekötni!:))


De amúgy, köszönöm, rosszul írtam!:)Szép napot!:)

2014. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!