Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy hasznaljam fel az elronto...

Hogy hasznaljam fel az elrontott rizst?

Figyelt kérdés
Sajnos ma reggel sietnem kellett a fozessel es felkomasan ugyanannyi vizet tettem a rizshez, mint amennyi a rizs volt.. mikor ezt eszrevettem, raktam hozza meg, de addigra az 'elso adag' mar lefott rola es sajnos nem tudott rendesen megfoni mar :'( alul szetfott, kozepen jobb, felul nyers, szaraz maradt.. kidobni sajnalnam nagyon! Arra gondoltam, hogy tejberizst csinalnek belole, de nem tudom, hogy az mukodne-e es ha igen, hogy csinaljam (eletembe nem csinaltam meg tejberizst). Koszonom elore is a segitseget!

2014. aug. 21. 01:03
 1/6 anonim válasza:
Bocsánat, de ha reggel elrontottad a rizst, miért hajnali egykor kérdezed meg, mit tehetnél vele? :D
2014. aug. 21. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mert egy masik kontinensen lakom :P
2014. aug. 21. 01:59
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Ugyanannyi víz kell rá, amennyi a rizs! Csakhogy le kell fedni.:))

Nem tudom, mit csinálj vele...

Add állatoknak vagy tedd ki az utcára!

Itt sokan éheznek, kukáznak, kitesszük a nem 100%-os ételeket a padra vagy a kuka tetejére. Van, aki örül neki.

2014. aug. 21. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Sejtettem, de akkoris mókás volt látni hajnali egykor egy ilyen kérdést :D:D
2014. aug. 21. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Önthetsz rá még ugyanannyi vizet és fedő alatt, kis lángon főzöd tovább, én már főztem így tovább kemény rizst, de rizskochnak, tejberizsnek is megcsinálhatod, ilyenkor jó ha tej és tejszin keverékében főzöd puhára, csináltam már ilyet is.
2014. aug. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszonom mindenkinek a valaszokat.

Idokozben elkeszult a tejberizs (vakmerosegem felszinre tort, mondvan ennel rosszabb mar nem lehet) es sikerult :) felontottem valamennyi tejjel, ami kb elfedte, keszre foztem benne, kis vaniliapor meg cukor, majd hagytam allni egy orat es tejberizs..!!

Egyebkent en 1 2/3x annyi vizet teszek ra (normal esetben, ha eppen nem alszom meg) mint rizst es LE is FEDEM es finom.

Koszonom a valaszokat meg1x

Szep napokat

2014. aug. 21. 08:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!