Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Miért van hogy a kenyérsütőm...

Miért van hogy a kenyérsütőm nem süti meg a kenyeret?

Figyelt kérdés
Moulinex kenyérsütőm van. Lejár a kenyérsütésének az ideje és szinte semmi szine nincs. Pedig beállitom a héj árnyalatát.
2010. jan. 28. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:
Na ez a baj a beállítás. Csak észleléssel lehet a kenyeret sültnek ítélni. A kenyérsütés ideje akkor jár le ha meg van sülve,a héjáról lehet látni.
2010. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én a legerősebb héjárnyalatra állítottam, és még így is nagyon halvány a teteje. Ezen úgy lehet segíteni, hogy lecsavarozod a tetején az üvettetőt, alá teszel egy többszörösen összehajtott alufólia-réteget, majd a tetőt visszacsavarozod rá. Én ezenkívül egy-két konyharuhát is szoktam borítani a tetejére, miközben sül. Ezzel a "javítással" - és persze legerősebb héjárnyalatra állítva - már tökéletes kenyeret lehet vele sütni. Nem is veszünk boltit soha.
2010. jan. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egyszer az abo-mill kenyérsütős lisztet, lehet kapni barna és fehér kenyér változatban, 200 Ft/kg (Tesco, auchan), és benne van az élesztő is, csak víz és só kell hozzá, egy kenyérhez fél kilót-60dekát használj. Én úgy szoktam, hogy fél kiló liszthez keverek még 10 dkg simát. Érdekes módon, ha ezzel sütöm, barna lesz a teteje és jó az állaga is. A sima receptekkel nekem is fehér szokott maradni a teteje.
2010. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%
Egyszerűbb, ha összehajtva az ablakra teszel egy konyharuhát, de úgy, hogy a szellőzőket nem takarod le. Akkor a teteje is színes lesz.
2010. jan. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!