Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Segítsünk egymásnak! Mit...

Segítsünk egymásnak! Mit főzzünk kevés alapanyagból és kevés pénzből?!

Figyelt kérdés
Adjatok ötleteket nekem és másoknak is.Hisz tudjátok,az ember legjobban a hasán tud spórolni!
2010. jan. 30. 09:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

-Krumplis/mákos/diós/grízes/sajtos-tejfölös/túrós/bolognai/lekváros tészta.

-Lecsó.

-Paprikás krumpli.

-Sztrapacska.

-Főzelékek sült szalonnával vagy hússal.

-Hagymás alapon máj kumplival.

2010. jan. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Resztelt máj pároltkáposztával

Székelykáposzta csülökpörkölből

Kolbászos, rizses lecsó

Francia hagymaleves

Tökfőzelék rántott csirkemájjal

Rakott kelkáposzta darálthússal, rizzsel

2010. jan. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Na igen,ezek ismerősek számomra is:)

Tegnap rakott krumplit csináltam,holnap lecsó lesz.

2010. jan. 30. 09:47
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
császár morzsa,palacsinta,levesek..
2010. jan. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
64%
lencse,bab gujás
2010. jan. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

chilis bab lehet virsliből/ olcsó kolbászból is csinálni, de csináltam már 30 dkg húsból is több babbal

káposztás tészta, lekváros tészta

kalács: kedvenc receptem: 60 dkg liszt, 1 deci olaj, 2.5 dl tej (volt már hogy vízzel csináltam) egy egész élesztő és 3 kanál cukor és azzal töltöd meg ami éppen van otthon, sőt még sósan is finom, akkor 3 teáskanál sót teszel a cukor helyett

kakaóval, lekvárral, mákkal,sajttal, maradék kolbásszal finom :) és tökéletes kísérője egy hús nélküli levesnek

tészták: talán a kegkiadósabb kaja, és ha ügyes vagy olcsón megúszod kicsi sonka/virsli/ kolbászt pirítasz hagymával, csinálsz egy kevés besamelt összekevered és belereszelsz kicsi sajtot (mert szerintem egy "húsos" tésztaételben a legdrágább a sajt, amit ráreszelünk

még egy kedvenc tésztám: olajon sütök hagymát, só-bors-bazsalikom és egy konzerv paradicsomot dobok rá (a nagyobbik fajtát, de előtte összevágom) kicsi víz és a végén besűrítem liszttel (ezt ettem érettségi alatt, amikor anyuék kedvesen elutaztak egy hétre és kaptam egy ezrest :D)

2010. jan. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Paradicsomos káposzta húsgombóccal.

Húsleves levescsontból (levestésztával, zöldséggel)

Körömpörkölt.

2010. jan. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%
lecsót miért sorolja mindenki az olcsó kaják közé? tojás nagyon drága, és télen a paprika se épp olcsó
2010. jan. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak: mi pl tejfölösen szeretjük a lecsót és nyáron tettünk el paprikát/paradicsomot én ezért olcsóhoz sorolom be magamnak, de akinek most kell vennie hozzá alapanyagot az úgy piszok drága (abból már egy hús étel is kijön)
2010. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
50%
lecsót miért sorolja mindenki az olcsó kaják közé? tojás nagyon drága, és télen a paprika se épp olcsó
2010. jan. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!