Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mákdarálás botmixerrel vízzel...

Mákdarálás botmixerrel vízzel lehetséges?

Figyelt kérdés
Lehet mákot széttracsírozni így ha öntök hozzá egy kis vizet hogy meginduljon a botmixer vagy utána gyorsan megpenészedik . Ki kéne szárítani utána hogy mák íze legyen?

2015. jan. 7. 22:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A mák darálása során a mákszemek összenyomódva repednek szét.
2015. jan. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
esélytelen...vizes mákos masszád lesz semmi más
2015. jan. 7. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem működne.

Egy barátnőm kávédarálóban darálja a mákot. Nem tökéletes megoldás az sem.

2015. jan. 8. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
cukrot kell hozzáadni, nem vizet, így egynek elmegy, de a préselős darálós az igazi
2015. jan. 8. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
44%

Butukám, az nem lesz úgy jó. :)

Nincs gyümölcspréselőd? Gondolom nincs. Akkor máma nem lesz mákos sütemény. 1200 Ft-ért már kapsz ilyen gépezetet, vegyél egyet.

2015. jan. 8. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Butukám van ilyen teszkós gagyi 1500Ft os """gépezetünk""" amit úgy hívnak hogy mákdaráló de még ajtótámasznak se lehet használni akkora szrar hogy a szemek egészben jönnek ki rajta de muteromat sikerült beetetni vele így megvette.


Amúgy cukkorral csináltam botmixerbe de az meg kb olyan volt mint ha homokot akarnék aprítani csak beleragadt meg leégett volna az a teszkós gagyi botmixerem.


Tehát mindenképpen folyékony állagút tud csak de akkor az elveszi az ízét ezért kérdeztem . Amúgy gondoltam desztvízzel hígítom aztán kiszárítom a masszát.

2015. jan. 8. 14:31
 7/12 anonim ***** válasza:
De azt tudod, hogy azt a préselős mákdarálót is lehet állítani, hogy mennyire nyomja össze a szemeket? Persze lehet rossz a daráló, de általában nem szoktak ezek annyira rosszak lenni. Csak ha azt akarod, hogy rendesen megdarálja, akkor úgy már elég nehéz forgatni és előfordul, hogy szétszedi az asztalt, amire felcsavaroztad.
2015. jan. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Cukrot pedig kb. ugyanannyit kell egyszerre belerakni, mint mákot és persze egyszerre így is csak kis mennyiséget lehet darálni, mert így is könnyen leég a berendezés. Mondjuk én csak kávédarálóban csináltam így nem botmixerrel, de az gyakorlatilag ugyanaz. Nyilván függ a késtől és a teljesítménytől.
2015. jan. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Már valószínűleg megoldódott, de ha nem rászórni akarod vmir, hanem pld töltelékbe, akkor mindegy, ha vizes: kb hatszoros vízbe áztasd be fél napra, turmixold össze cukor nélkül, sokáig meg-megállva, szűrd le, lesz egy adag kálciumban gazdag mákzej, mézzel ízesíthetwd. Ami a szűrőben marad, azt teheted a töltelékbe.
2015. jan. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igen utolsó valami ilyen válaszra voltam kíváncsi ,nem rászórni akarom hanem mákos tésztára ami amúgy is csucsog a létől összekeverni .


Aztán végül nekem is az jött ki hogy tök mindegy hogy vizes ,híg a mák ,a tészta is az és egy nap után úgyis összeáll az egész mint a beton csak cukrozni kell.



Azon a gagyi darálón tök mindegy hogy mit állítasz nem jön ki belőle semmi ,de az asztalról lefordul mert a lepkecsavaros rögzítése nyomatékban mint valami öt éveseknek szóló játék .A csavarról a műanyag fogás egy erősebb húzásra megforgott és leszakadt,ezután kombinált fogóval próbáltam a csavart meghúzni de még az a csavar is olyan puha anyagból volt amit még kínában is csak a játék kategóriába lehet sorolni . Nézegettem magyar robosztus fém mákdarálókat egy cégnél láttam 9000Ft nál kezdődött 11e már fa betétes tekerővel.

2015. jan. 9. 12:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!