Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudnék több vitamint...

Hogy tudnék több vitamint csempészni az étkezéseinkbe így tél végén?

Figyelt kérdés
Ti hogy csináljátok? Esetleg egyszerű saláták? Almát eszünk ezerrel, de valami más is kéne...
2010. febr. 12. 12:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Friss fokhagyma (piritós,zsiros kenyér stb.mellé), friss vöröshagyma (bármi mellé: leves, főzelék..stb), levesekbe a sok zöldség.
2010. febr. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Jah és a legjobb a csipős!!!!!! Te is csinálhatsz vöröshagymát a csipőssel összevágod s ecetet s vizet rá..meg amit akarsz az izéhez.Jó immunrendszer pumpáló.
2010. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
68%

El kell, hogy keserítsek mindenkit, bármennyi gyümölcsöt vagy zöldséget ehettek, nem juttok elegendő vitaminhoz. Télen minden gyümölcs amit venni tudsz éretlenül lett leszedve, hogy a szállítás ideje alatt érjen és ne rohadjon meg. A rengeteg genetikai módosításról, vegyi permetről, műtrágyáról már nem is beszélek. Orvosira jártam, dietetikus vagyok és személyi edző. Résztvettem néhány független kutatásban amikor a vitamin és ásványianyag tartalmat vizsgáltuk. 50-60 évvel ezelőtti eredményekkel összevetve, a mai gyümölcsök és zöldségek mégy nyáron is (!) 80-90%-kal kevesebb vitamint tartalmaznak!!! És akkor még nem adtuk hozzá a képlethez azt, hogy a mai élet jóval stresszesebb, a levegő minősége jóval rosszabb, a vegyi anyagok mennyisége jóval több, mint két emberöltővel ezelőtt...

Szóval nem marad más, mint a vitaminok táplálékkiegészítőkkel való pótlása! Multivitamin pakkok, és aszkorbinsav (c-vitamin) mindennapi szedése erősen javasolt mindenkinek! Én 10-15 éve napi szinten szedem őket, szinte soha nem vagyok beteg, nem oltatom be magam semmi ellen... Másképpen sajnos nem megy. A gyógyszergyárak rengeteget fizetnek és lobbiznak azért, hogy az emberekhez az jusson el, hogy bőven van vitamin az ételekben, sőt még azt is le merik publikálni, hogy a vitaminok károsak!!! Az igazság az, hogy egyáltalán nem károsak, ellenben a vénynélküli gyógyszerek 80%-a az!!! Persze a gyógyszergyárak célja az, hogy sokszor legyünk betegek és sokáig... Ne dőljetek be, szedjetek sok vitamint!

Kínában a kínai orvoslás azt tanítja, hogy az embereket nem gyógyítani kell, hanem egészségesen tartani! Egy beteg ember nem megy többé az orvosához (kis túlzás persze) mert a dokinak az a dolga, hogy megelőzze a betegséget, ne pedig kezelje!

Itt nálunk sajna nem ez megy, a cél az emberek beteggé tétele, és betegen tartása. Nem nagy betegségekre gondolok, a pénz abban van, hogy sokszor legyünk náthásak, sokat fájjon a fejünk, az izületeink, stb. Ezek 99%-a vitamin és ásványi anyag hiány... Ez tény sajnos...

2010. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

És konkrétan milyen vitaminokra gondolsz? És aszkorbinsavból mennyit? És egy 10 éves gyerekre mindezt hogy számoljam át? Különben azért szerintem a zöldségekre-gyümölcsökre így is szükségünk van. Ha csak a rost tartalmat nézzük, már akkor is. Persze, hogy az igazi a bio lenne, de ki tudja megfizetni. Én sajna jelenleg nem. És akkor szerinted milyen az egészséges táplálkozás?

De szerintem a hagyma és a fokhagyma azért még mindig hatásos, úgyhogy az eésőnek is köszi az ötleteket!

2010. febr. 12. 12:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi például télen naponta megiszunk fejenként 2-3 bögre citromos mézes teát (nagy kancsóban készítem, és abból töltögetünk, napi 2-3 kancsónyi elfogy).

Az egyéb téli vitamin- és rostforrásaink: sok káposztasaláta, kimért savanyúság (azok nincsenek úgy agyonfőzve mint a konzervgyáriak), savanyúkáposztával készült ételek, főzelékek (fagyasztott zöldségekből, nem konzervből), mindennap mindenkinek egy pohár joghurt 1 kanál búzakorpával/csírával, stb. Néhanapján szoktam nasi vitaminsalátát készíteni: sárgarépát és almát kb. fele-fele arányban lereszelek, mézzel, citrommal ízesítem és kész. Nagyon finom csemege!

2010. febr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Mi nagyon szeretjük a jégsalátát kukorica konzervvel magába, vagy majonézzel. Minden héten veszek egy fejet. Egy héten egyszer (pénteken) este hagyma nap van, ilyenkor pirítóst eszünk rengeteg fokhagymával, lilahagymával. És még káposzta salátát szoktam csinálni, csak összekeverem majonézzel, köménymaggal, sóval és kész.

Imádjuk a répa krémet is: reszelt répa, reszelt trappista sajt, fokhagyma, majonéz, só kikeverve, ez kenyérre kenve isteni.

2010. febr. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

Konkrétan gyereknek napi 500mg C-vitamin nyugodtan mehet, ez egy csapott mokkáskanál kb. Rakhatod teába citrom helyett, mézzel pl.

Multivitaminnak mondjuk ez [link]

Erre csak úgy ráböktem, megnézve az összetételét, jó.

Rostok miatt jó a gyümölcs, de azért azt tudjuk, hogy pl. a barnarizs, vagy a zabpehely százszor jobb rostforrás, mint bármely gyümölcs! És mondjuk a LIDL-ben az 500grammos zabpehely 160 Ft, a félkilós barnarizs meg bárhol 200...

Nem kell bio... elég a vitaminpótlás! Azért kell a multivitamin is, mert a C-vitamin amúgy magában is nagyon jó, de cink nélkül nem szívódik fel! Ezt kevesen tudják...

Szentgyörgyi Albert azt mondta miután megtapasztalta a c-vitamin hatásait, hogy a közértben kéne árulni 1kg-s kiszerelésben, a liszt a cukor és a só mellett, annyira alapvető dolognak kéne lennie!

Ő 93 évet élt. 44 éves korától szedte a C-vitamint, napi 2-3 grammot, majd 87 évesen tüdőgyulladásakor felemelte az adagot napi 8grammra... meggyógyult, igazából soha nem volt beteg... Azóta eltelt 70 év, és ott tartunk, hogy azt hazudják mindenhol, hogy napi 60mg vagyis 0,06gramm (!) elég!!!!

2010. febr. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, egészséges táplálkozás. Napi 5-6 kis adag, fehér húsok, csirke, pulyka, hal. Növényi zsírok, főleg olajos magvak, jó szénhidrátforrások, zabpehely, zabkorpa, barnarizs de jó a sima is... főtt krumpli inkább mint sült... Zöldség inkább párolva, gyümölcsök bármennyi. Fehér lisztes dolgok, az olyan tejes dolgok amik cukrosak és zsírosak, állati zsiradék... ezeket nem kell erőltetni.
2010. febr. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
És persze sok folyadék... főleg tea, ásványvíz, limonádé, frissen facsart dolgok. A cukros üdítők kifejezetten rosszak, a 100%-os gyümölcslevek még elmennek, de hozzáadott cukor mindegyikben van, hiába van ráhazudva, hogy nincs...
2010. febr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. A sárgarépa-krémet kenyérre tuti kipróbálom!

Köszi a vitaminos hozzászólást is. Mi is rendszeresen iszunk teába téve aszkorbin-savat, csak sokan riogatnak, hogy tönkreteszi a vesét, főleg gyereknél. Különben a szintetikus vitaminok sem igazán jók, de tény, hogy képtelenség annyit pótolni ma már máshonnan.

Az egészséges étkezésről annyit, hogy tudom, hogy a legújabb divat megint a húst hússal, de én ebben nem hiszek. Szerintem heti 1, max 2szer bőven elég a hús. A lisztet pedig itthon őrölöm búzából frissen, tehát fehér liszt nálunk szóba sem jöhet. És mégis fáradtak, levertebbek vagyunk így tél vége felé. De lehet, hogy igazad van, és kénytelen vagyunk vitamint szedni.

Mindenesetre nagyon köszi mindenkinek!!!

2010. febr. 12. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!