Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mostanában csak olyan tojással...

Mostanában csak olyan tojással találkozom, aminek alig jön le a héja (? )

Figyelt kérdés
Alig tudom leszedni,tök sok tojás rajtamarad.Pedig sót is teszek a vízbe.Lehet hogy maga a tojás rossz minőségű sokszor ?
2015. márc. 6. 18:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Ez csupán azt jelenti, hogy friss.
2015. márc. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%
Állítólag ha friss akkor nehezen jön le. Én azt tapasztaltam hogy nem mindegy hogy főzöm. Amikor bő vízben főztem, alig jött le, mióta épp csak ellepi a víz azóta nincs ilyen gondom vele.
2015. márc. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

Főzés után tedd hideg vízbe, ha abban hűl ki, akkor jobban lejön a héja, én nem szoktam sót tenni a főzővízbe. Persze tojástól is függ, van amelyiknek vastagabb a héja.

Próbáld ki a vizes poharas hámozást, ha egy pohárba vizet teszel, bele a tojást és rázod a poharat, azzal lejön-e egyben. Tegnap láttam a neten. :-))))

2015. márc. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lassan főzd, épp hogy főljön, és kis ecetet is önthetsz a vízbe.
2015. márc. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 zordon válasza:
70%
Főzés után tedd hideg vízbe!
2015. márc. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozva többekhez: főzés után maradjon vízben, akár hidegben, akár abban, amiben főtt. Ugyanis akkor nem jön le a héja, ha kiszárad a kemény tojáshéjon belüli vékony hártya. A meleg tojáshéj könnyen kiszárad, mert gyorsan elpárolog róla a víz és kiszárítja a belső hártyát is, Azon belül meg ugye ott van a megalvadt fehérje, ami kiváló ragasztó és magához ragaszt mindent.
2015. márc. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%
Azonnal folyasd rá a hideg csapvizet, egészen addig, míg hideg is marad. (nemcsak hidegvízbe kell tenni, hanem teljesen le kell hűteni a tojást)utána a tompa felén üss egy rést és még hagyd a vízben. a résen befolyik némi víz, így elvileg le kell hogy jöjjön a héja.
2015. márc. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3-as nincs meg a link? érdekelne
2015. márc. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
2015. márc. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kösz 9, majd kipróbálom!:))
2015. márc. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!