Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » WOK és kerámiaserpenyő (30cm-e...

WOK és kerámiaserpenyő (30cm-es) között mi a különbség, és miért nem jár fedő ezekhez?

Figyelt kérdés

Kaptam egy WOK-os, vagy kerámiaserpenyőt (30cm-es), nem tudom mi a különbség a kettő között. Nem kell oltani, nem vagyok nagy séf, csak néha próbálkozom.

Miket lehet ezekben finomra csinálni, ha esetleg vkinek vannak ötletei.

Köszönöm.



2015. máj. 5. 08:32
 1/5 anonim ***** válasza:
WOK, vagy sima, lapos serpenyő? A WOK-nak magas a pereme, majdnem félgömb alakú. Nagyon jól lehet benne zöldségeket, csíkokra vágott húst hirtelen pirítani minimális zsiradékkal, nagy lángon, dobálgatva (ezért magas a pereme.) A sima kerámiaserpenyőben bármit készíthetsz a rántottától, palacsintától a hirtelensült hússzeletekig, olaj nélkül sem ragad le az étel, könnyen tisztítható.
2015. máj. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és fedő azért nincs hozzájuk, mert ezekben sütni szoktak, nem párolni (azaz kevés vízzel, fedő alatt puhítani az ételt - zöldségeket, húst.)
2015. máj. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ez olyan nagy peremű, mint leírtad, de nem fémből van, WOK-nak pedig az ilyen fekete fémeket gondoltam. Ez meg kékszínű, és kerámiaserpenyő sztem, de magas peremmel. Akkor ezt hívhatom WOK-nak? :) Vagy ha már magas a pereme, akkor ez WOK?

Fedőt nem lehet rá venni esetleg, mert úgy gondolom, h ebben párolni se lenne rossz, nem?

2015. máj. 5. 12:27
 4/5 anonim ***** válasza:

A wok nagy, majdnem félgömb alakú (kicsit laposabb az alja, persze, hogy rá lehessen rakni a tűzhelyre). Nekem van wok fedőm (jelenleg wokom pont nincs, nem volt elég tartós), számomra alap, bent marad a pára és a zsír, nem jön ki a szobába, nyilván az ételnek is más, bár ennyire nem vagyok ínyenc, finom nekem így is, úgy is.


A wok receptkönyvem főleg zöldségételekkel van tele, állítólag jobb lesz úgy. De nekem serpenyőben is tökéletesek, odavagyok a zöldségekért.

2015. máj. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok, hívhatod WOK-nak, persze:-) Fedőt lehet külön is kapni, Metróban, Gazdaboltban láttam már, biztos van máshol is, a pontos méretet kell hozzá tudni. Legegyszerűbb, ha beviszed magaddal az edényt, és rápróbálod a fedőt, csak szólj az ügyfélszolgálaton, hogy a sajátod (általában tesznek rá cetlit, hogy ne legyen gond a pénztárnál.)


Fedővel párolhatsz is benne, akár gyors egytálételeket, húst zöldséggel összerakva.

2015. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!