Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szétégettem az edényt, és...

Szétégettem az edényt, és semmi mem hozza le az égett részt! Mit tehetek még, ami segíthet?

Figyelt kérdés
Van egy bevált praktikám, ecetet és szódabikarbónát felforralok, közben fakanállal kapargatom a leragadt részt. Ezzel szépen le is jött az edény aljáról az egy centi vastag odaégett kaja, de a faláról akármit is csinálok, nem akar megmozdulni a dolog. Oldalra fordítottam az edényt, ugyanazt csináltam, mint az aljával, de nem segített, utána forraltam benne ecetes, majd mosogatószeres vizet, hátha megmozdul, de semmi. :/ Mit tegyek?
2015. júl. 1. 17:31
 1/10 anonim ***** válasza:
Vizet tegyél bele, hagyd úgy egész éjszaka, elvileg az kilazítja.
2015. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy sót szórsz bele és enyhén nedves szivaccsal dörzsölöd vele az égett részt. Nekem ez a praktikám.

Ha ez sem válik be, akkor lehet, hogy kuka. Vagy kis fantáziával még virágcserépnek jó lesz....

2015. júl. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ó, az áztatás már megvolt, már két napja ázik, de semmi. A sót kipróbálom, remélem beválik.
2015. júl. 1. 18:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Kis lángon forralj benne mosogatószeres vizet.
2015. júl. 1. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, kimaradt, hogy már próbáltad.
2015. júl. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Komolyan semmi nem segít. :( A sót is kipróbáltam, kétszer is, második körben már csak natúran ráborítottam a sót, és úgy sikáltam, de nem hatott... Szerintem ez úgy marad, ahogy van, nagyon ragaszkodik az edényhez...
2015. júl. 1. 21:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Fémdörzsivel próbáltad ?
2015. júl. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor az az edény sajnos kuka.
2015. júl. 2. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Vegyél egy marék homokot és drótsurolóval próbáld.
2015. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Utolsó vagyok, az a fémdörzsi lesz, amit a 7-es mond. Sajna nem tudom a magyar megfelelőjét, mert Szlovákiában lakom és mi is a szlovák megfelelőjét használjuk. A homok pedig tuti segít, meg lehet a súrolópor is, férjem nagymamájától örökölt egy házat, ott már jó 10 éve leégett edényről is le tudta szedni a szennyeződést.
2015. júl. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!