Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A rántást mindenképpen csak...

A rántást mindenképpen csak utólag lehet az ételbe tenni?

Figyelt kérdés

Főleg főzelékeknél szól úgy a recept, hogy vízben feltesszük a zöldségeket főni, majd külön elkészítjük a rántást és a végén tesszük bele.


Van ennek a sorrendnek valamilyen gyakorlati jelentősége? Ha én fordítva csinálnám, tehát elkészítem a rántást és utána borítom rá a vizet (azzal megfelelően elkeverem) és aztán jönnek a zöldségek, akkor az étel minőségét rossz irányba befolyásolná?


2015. okt. 13. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Leég az étel, mire puhára fő a zöldség.
2015. okt. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan.

A rántás legfőképpen sűrítésre szolgál, könnyen leég, ezért csak akkor kell beletenni az ételbe, ha az már puhára főtt.

2015. okt. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pont úgy készül a rántott leves. Megcsinálod a rántást, majd felengeded vízzel és utánna teszed bele amit akarsz. Szóval az minden lesz csak sürü nem. Ha viszont sürün hagyod nincs az a kéz aki addig keveri amíg megpuhul benne a zöldség, mert pillanatok alatt leégne. Ha nem hiszed próbáld ki.
2015. okt. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos esetekben én szoktam előbb csinálni a rántást, majd bele pl a fagyasztott spenótot, utána már csak 8-10 percig kell főzni kis lángon, és kevergetni sűrűn, de így csinálom a tökfőzeléket is. Többinél utólag adom a rántást, ha már megfőtt a zöldség.
2015. okt. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a töltöttpaprikát csinálom így, először a rántást, amit felengedek hideg paradicsomlével,higított 100-os par.pürével.Nem szokott leégni, leragadni, igaz duplaaljú rozsdamentes nagy edényben készítem.

Más főzelékeket, leveseket, csak a zöldségféle megpuhulása után rántok be.

2015. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!