Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Kocsonyát készítettem. Életemb...

Kocsonyát készítettem. Életemben először. Megdermedt, de valami baj van, mit javasolsz?

Figyelt kérdés

A baj konkrétan az,hogy az "alkatrészek" szőrösek maradtak.Ajándékba kaptam egy csomag kocsonyának valót.Amennyire tudtam át dolgoztam és akkor ne is tűnt olyan szőrösnek,de mikor megkóstoltam a kész ételt éreztem,hogy szúr :(

Van vagy 4 adag,párom nem szereti.Más nincs aki megegye.De íg elég vissza taszító.Ötlet?



2013. jan. 2. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Ezzel már nincs mit tenni, de tanulságnak éppen jó! Ha zavarnak a szőrök, csak a kocsonya levét edd meg!
2013. jan. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
az is csoda hogy elsőre sikerült.örülj neki.
2013. jan. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 doboszoli ***** válasza:

Sajnos, így jártál, nincs mit tenni.

A későbbiekre ajánlatos beszerezni egy kispalackos gáz melegítő(forrasztó) pisztolyt, pár ezer forint, és jó szolgálatot tesz a konyhában, sőt a háztartás egyéb pontján is.

2013. jan. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha az "alkatrész" :))) nagyon szőrös, akkor:

- vagy a gáztűzhely lángja fölött megforgatod, csak a kezedre vigyázz, meg ne égesd,

- vagy ha nem az egész darab szőrös, csak pl. egy bizonyos terület, akkor azt a bőr-részt egyszerűen kivágom a kiskéssel. Ugyanígy szoktam tenni a vágóhídi "marhapecsét"-lenyomattal is, nem fogom kapirgálni órákig, egyszerűen kidarabolom.

2013. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4-es vagyok!

Ha megoldható, tehát nem az egész darab, csak helyenként szőrös, akkor talán még így megfőve is le lehetne azokat a bőr-részeket vágni róla étkezés előtt. Ha mégsem, akkor örülni fog neki a kutyus, neked pedig marad a leve.

2013. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket. Sajna az egész szőrös.A gázos variációt megcsináltuk még főzés előtt,de úgy néz ki nem lett sikeres.


Ti megennétek igy szőrösen?

2013. jan. 2. 11:23
 7/8 anonim ***** válasza:
csak a levét edd meg,vagy ha van benne szinhus is akkor azt,amugy en perzseléshez gyertya´t szoktam használni,utana meg még át is borotválom,eddig nekem sosem maradt szörös a röfike
2013. jan. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A még nyers kocsonyahúst (körmöt, bőrt, fejet) egy egyszer használatos műanyag borotvával lazán leborotválom. Tökéletesen szőrmentessé válik.
2021. jan. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!