Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy tudnek egy jo Tiramiszut...

Hogy tudnek egy jo Tiramiszut kesziteni?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 19:35
 1/5 A kérdező kommentje:
Adna valaki egy jo receptet?
2008. szept. 13. 19:36
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2008. szept. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az interneten van egy halom ha beírod a keresőbe, vagy a mascarpone sajt tetejének belső felén.
2008. szept. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 tade ***** válasza:
100%
SZia. En igy keszitem a tiramisut, amit olasz anyosomtol tanultam. Egy 250 g-os mascarpone sajthoz adsz egy tojassargajat, ha 500g-ol akarsz csinalni, akkor 2 tojassargaja.Ezt belerakod egy talba, összekevered es adsz hozza cukrot. Azt majd erezni fogod, hogy eleg edes-e vagy sem. Fozol ki kavet, amit egy melytanyerba teszel (nem adsz hozza cukrot). Veszel piskotat, azt a hosszu fajtat, es egyenkent belemartod oket a kaveba. Csak eppen belemartod, mert ha sokaig bennehagyod, teleszivja magat kaveval es nagyon kavesizu tiramisut kapsz. Majd igy egy talba belerakod. MIkor egy szint piskota megvan raraksz egy kis mar kikevert mascarponet, utanna raksz egy sor piskotat, es megint egy reteg mascarponet...egesz addig, amig tarta a mascarpone. A lenyeg az, hogy mascarponeval fejezd be. A tetejet hintsd meg kakaoval, de ne cukrozott (nesquick) kako legyen, hanem az az igazi keseru kakao :) Remelem tudtam segiteni
2008. szept. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%

Szia. Én így szoktam készíteni:

Hozzávalók:


30 dkg babapiskóta

25 gkg natúr vajkrém

0,5 l tejszín (Hulala)

1 cs habfixáló

porcukor ízlés szerint

kakaópor (cukrozatlan)

kávé

rumaroma

1 cs vaníliáscukor


Elkészítés:


4 adagos presszókávét főzünk, beletesszük a rumaroma felét, megmártjuk benne a babapiskótát (nem kell eláztatni), és lapos jénai tálba vahy mély tepsibe sorba tesszük.


Krém: A tejszínt habfixálóval habbá verjük, a vajkrémet kikavarjuk a porcukorral és a vaníliás cukorral, majd a kettőt összekeverjük.


A piskórárára tesszük a krém felét, kakaóval megszórjuk bőven, magd mégegy sor piskóta, krém, kakaó a tetejére.

2008. okt. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!