Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 1 db egész babérlevél mennyi...

1 db egész babérlevél mennyi őrölt babérlevélnek felel meg? (egy/fél kávéskanál/teáskanál? )

Figyelt kérdés
Hagymás babot szeretnék készíteni, és a recept azt írja, h 1 db egész babérlevelet tegyek bele. Namost...énnekem nincs itthon egész csak őrölt babérlevél, sztem azzal is meg lehet oldani, csak az adagolást kellene tudnom. Köszönöm.
2016. jan. 9. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
56%
Megmondom őszintén,már legalább 15 éves a konyhai pályafutásom,de életemben nem láttam még őrölt babérlevelet.
2016. jan. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
"Mi ez,hagymás bab?...Én szeretem a hagymás babot!"
2016. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, de én nem is szoktam túl sokat foglalkozni ezzel, nálam a fűszerezés az szemre/érzésre szokott menni. Beleszórok valamennyit, aztán kóstolás után pótlom, ami még hiányzik.

Az 1 db babérlevél nem túl sok, pláne, hogy van körömnyi is, meg 6 centis is, és az is egy darab. A helyedben tennék bele először egy mokkás kanálnyit, vagy egy "késhegynyit" (na, ez is egy jó kis mértékegység), aztán megkóstolnám, és ha úgy érzem, hogy kevés, akkor tennék még hozzá.

2016. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

'Megmondom őszintén,már legalább 15 éves a konyhai pályafutásom,de életemben nem láttam még őrölt babérlevelet.'

Boltban a fűszereknél található! (remélem segítettem)


'de én nem is szoktam túl sokat foglalkozni ezzel...'

Igen, ha profi lennék én se foglalkoznék ilyenekkel, és nem is tettem volna fel a kérdést. Nem tudok főzni, és nem is szeretek, de ezt megcsinálom.

Amit leírtál értem,de nemtudom, h mikor elegendő a babérlevél az ételbe?

2016. jan. 9. 15:31
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs olyan, hogy elegendő, és ehhez profinak sem kell lenni, sőt a nem profik szokták kóstolgatni az ételt. Egy mesterszakács biztosan tudja mennyit kell beletenni mindenből és kóstolás nélkül is tökéletes lesz.


Minden babérlevél más méretű, és mindenki más intenzitással szeretné érezni az ízét az ételben.


Tegyél bele egy kis csipetnyit, keverd össze, kóstold meg, ha finom az étel, ízlik akkor elég. Ha nem elég ízes, akkor tegyél bele még egy kicsit és simételd meg a folyamatot, mindaddig, amíg nem ízlik az étel.


Ugyanez a helyzet sóval, borssal, mindennel. Lehet, hogy leírják egy receptben mennyi só kelle bele, de a te ízlésednek az sótlan. Kóstold meg és megtudod jó-e.

2016. jan. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!