Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » S. O. S. Olajszagot mivel...

S. O. S. Olajszagot mivel tudok semlegesíteni?

Figyelt kérdés

Fasírtot sütök és az egész ház, tele van az olajszaggal.

Segítsetek mivel tudom eltüntetni, hiába van tárva nyitva, ajtó ablak. nem szeretném, ha minden beszívná a szagot.



2016. jan. 30. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Melegits (ovatosan) ecetet. Amugy sajnos semmivel nem lehet 'eltuntetni', ezert kell zart konyhaban csinalni, nyitott ablaknal.
2016. jan. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell olajban sütni, a sütőben is ugyanolyan jó lesz. Sütőpapírra tedd be magas hőfokon, egy kevés olívaolajjal megkenve :)
2016. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%
Nyitott ablak, csukott ajtó, (ha van bekapcsolt szagelszívó)
2016. jan. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sikerült megoldanom. Az találtam ki, hogy egy kis edény vízbe tettem szegfűszeget és fahéjat, melegítettem a gázon szellőztetés után, most már finom ünnepi illat van az olajszag helyett :)

köszönöm a válaszokat!

Mi a jelentősége a csukott ajtó-nyitott ablaknak? nem hamarabb átszellőzik, ha mindkettő nyitva van?

2016. jan. 30. 18:41
 5/6 anonim ***** válasza:
68%
"csukott ajtó-nyitott ablak" ez a sütés idejére vonatkozik - a csokott ajtó miatt nem megy a lakás többi részébe, és a nyitott ablakon meg nagyrészt kihúzódik
2016. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
53%
Egyébként kistányérra ecettel átitatott textil-szalvétát, vagy kis pohárban a tömény ecetet berakod a lakásba. Kb. fél óra-óra múlva "tiszta szag" lesz. Az ecet összeszedi ill. semlegesíti.
2016. jan. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!