Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Most akkor tilos medvehagymát...

Most akkor tilos medvehagymát szedni?

Figyelt kérdés

Teljesen tilos bizonyos területeken, vagy 2 kg alatt szabad? Mert hallottam ezt is, azt is.

De jó, hogy pont ott van tiltva, ahol mindenki szedi. Mintha nem lenne vele tele az egész Mecsek..


2016. febr. 15. 11:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésedre nem tudok válaszolni, csak ahhoz szeretnél hozzászólni, hogy szerinted "tele van vele az egész Mecsek".


A gond éppen az, hogy mivel most divat lett a medvehagyma, ha nem korlátoznák, akkor 5 éven belül kiírtják az emberek, mert mindenki arra gondol csak, hogy most még sokat lát. De ha belegondolsz, hogy naponta több száz ember szedné heteken keresztül, akkor beláthatod, hogy úgy már nem sok marad a végén.

2016. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Betartatni úgysem tudják a szabályt, tehát akár szedheted is. Bár szerintem borzasztó íze van. Régen, mielőtt felkapott lett, a rossz sorban élők, elsősorban romák kedvelt ételalapanyaga volt.
2016. febr. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
61%
Csak nehogy összekeverd a gyöngyvirággal. Kellemetlen meglepi lenne, hullán ébredni.
2016. febr. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

1. csak a levelét szedjük le, a gyökerét nem, tehát újból és újból tud teremni.

2. én ilyen hülyeséget nem hallottam soha. Mi nagyon szeretjük, minden kajába (pörkölt, tojásleves, pogi) megy ilyenkor.

3. nem keverem össze, ismerem mint a tenyerem :)

2016. febr. 15. 12:43
 5/12 A kérdező kommentje:
és még 1 kérdésem lenne. Ti hová jártok, jártatok hagymát szedni? :)
2016. febr. 15. 13:28
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondosan vigyázok rá, hogy ne szedjem le az összes levelét, úgyhogy az én lelkiismeretem eléggé tiszta :)

Én a Bakonyban szedek, néhol rengeteg van s nem szoktam látni, hogy ellepnék az emberek, pedig forgalmas környék.

2016. febr. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi a kertbe járunk.
2016. febr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
80%

"1. csak a levelét szedjük le, a gyökerét nem, tehát újból és újból tud teremni."


Tudom, hogy sokan ezt gondolják, de ha egy-egy töröl csak a fele levelet leszedik, akkor már a hagymája kisebb lesz, mint az elözö évben és pár év alatt elpusztul.

Szóval hiába "marad ott" a hagymája, egyre kevésbé tud kihajtani, mert idövel nem lesz annyi tápanyaga, amennyiböl ki tudna hajtani.

2016. febr. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 zgyzgy ***** válasza:
70%

Nem tilos, sőt még árulni is lehet.

Bakonyban szedtünk, ollóval, rengeteg volt.

El lehet tenni olívaolajban kis üvegben, és nagyon sokáig eláll.

2016. febr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Én pécsi vagyok, és inkább az érdekelne, hogy a pécsiek a Mecsek melyik részéről gyüjtik :)

2016. febr. 16. 08:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!