Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zöldbabfőzelék készítésénél...

Zöldbabfőzelék készítésénél kell vöröshagymát dinsztelni, mielőtt a zöldbabot beleteszem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 26. 14:05
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
En fokhagymaval+majorannaval szoktam izesiteni. Ha a voroshagyma mellett dontesz, vagy dinszteld, vagy fozd bele egeszben/felbe vagva es a vegen emeld ki belole.
2016. márc. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Én a zöldbabot hideg vízbe teszem fel, abba rakom a zöldbabbal egyidőben az apróra darabolt vöröshagymát (nem kell sok!!) és az apróra vágott petrezselymet, sót, babérlevelet. Amikor készen van, akkor rántom be. És utána bele a tejfölt. Ha nem akarsz rántást, akkor csak pépesíted, vagy a tejföllel ráhabarsz... egy pici cukor és pici ecet.


Nálunk így szokás!

Persze ahány ház, annyi ízlés, annyi szokás! :)))

2016. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem muszáj, anyum pl sose tett bele, de én onnantól kezdve, hogy elköltöztem otthonról, úgy főztem, hogy tettem bele egy pici vöröshagymát, mondjuk egy felet és a végén kiemeltem belőle, így az íze belefőtt, de nem lettek benne darabok. :)
2016. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%
Én a vízben teszem fel a zöldbabot,kevés apróra vágott fokhagymával,kevés kaporral ízesítem,sózom.Rántást csinálok,tejjel sűrítem be.:-)
2016. márc. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
4.Válaszoló vagyok.Azt lehagytam a végéről,hogy teszek bele egy kevés tejfölt izlés szerint!:-)
2016. márc. 27. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
En elso valaszol vagyok: nem irtam, de 450 g zoldbabot 1-2 gerezd fokhagymaval sos vizben teszek fel foni :) a vegen megy bele a gabarassal majoranna es egy pohar tejfol. Nem rakok bele fuszerpaprikat, ecetet, cukrot :)
2016. márc. 27. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
6-os vagyok: preselt fokhagymaval :)
2016. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a vízbe teszem a hagymát apróra vágva, babot, fokhagymat, majoránnat, babérlevelet és így fő, a végén berantom és tejfölt teszek hozzá. Persze só, bors.
2016. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!