Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Smoothie vagy gyümölcssaláta...

Smoothie vagy gyümölcssaláta elvitelre, elkészítés után több órával fogyasztva?

Figyelt kérdés

Szeretem a gyümölcsöket, de 2 órát utazom minden nap és legalább 6-7 órát iskolában vagyok. Az egyre nehezedő követelmények és az egészségem miatt szeretnék minél több gyümölcsöt és zöldséget fogyasztani, teljes mértékben leszokni a gyorsételekről és kicsit megválni a hústól is. A smoothie-ra és a gyümölcssalátára gondoltam, ezeket elvinném magammal uzsonnára, esetleg müzlivel, joghurttal kombinálva, de nem tudom megoldani a tartósítást.

A helyzet az, hogy 6 óra körül indulok el reggel otthonról, a következő 2 órában van lehetőségem enni, de még nem vagyok kifejezetten éhes. Utána 8-kor elkezdődnek az órák, és csak a szünetekben tudok enni. Sokszor ez az jelenti, hogy 5 órakor, amikor felkelek, smoothie-t készítek (illetve csak összeturmixolom a gyümölcsöket, nem öntök hozzá semmi mást), de csak 10-kor jut időm elfogyasztani. Néhányszor már próbálkoztam ezzel, de bizonyos hozzávalókkal kapcsolatban az a tapasztalatom, hogy nem bírnak ki ennyi időt, a smoothie sokszor elszíneződik eddigre. Mit gondoltok erről? Ti mit tapasztaltatok ezzel kapcsolatban? Miben tároljam vagy mit adjak hozzá, hogy ne romoljon meg? És a gyümölcssaláta? Az alma megbarnul, a többi gyümölcs a leggyakrabban kiszárad. Mit tehetnék vele, hogy ezt megakadályozzam? Vagy valami egészen más ötlet? Egészséges reggeli/tízórai ötletek? Szerintetek meg lehetne oldani, hogy mondjuk reggel készítek magamnak egy sajtos, csirkemelles, fűszeres salátát, elrakom egy dobozba vagy befőttesüvegbe, és csak az iskolából hazafelé, délután 1-2 óra körül eszem meg? Vagy az már abszolút kivitelezhetetlen?


Nagyon várom a válaszaitokat, előre is hálás vagyok mindenkinek! :)



2016. jún. 16. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
0%

Maga a smoothie egy jeges dolog, az délután "kienged" és olyan lesz, mint egy turmix.

Ha joghurttal készíted meg felis poshad.(Menni fog a hasad utána.)

A joghurttól szintén.

A gyümölcssalátának nem lesz baja, de nem lesz friss,veszt a levéből és az ízéből is(de gyümi függő; mondjuk egy banánnak nem lesz baja, csak átmelegszik és nem fog jól esni a megmelegedett banán a melegbe🙂)- meg kicsit megszikkad:D

2016. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
citromlevet kell a gyümölcsökre facsarni, attól kevésbé barnulnak be
2016. jún. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!