Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A málnát fagyasztás előtt...

A málnát fagyasztás előtt mossam, vagy elég átválogatni? Félek, ha megmosom csúnya lesz.

Figyelt kérdés
2016. jún. 23. 15:06
 1/7 anonim válasza:
57%
Szerintem elèg átválogatni,anyukám is mindig mosás nèlkül fagyasza le
2016. jún. 23. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Te a gombocot is meg szoktad mosni?
2016. jún. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindig megmosom, mert a bogarak összemászkálják, vagy poros. Soha nem lesz csúnya.
2016. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Minden lefagyasztott gyümölcsöt megmosok, hiába eszem normálisan anélkül. Miért lenne csúnya? Max. lesz egy pici jégcsöpp rajta, de ez miért baj?

De megértem azt is, ha valaki nem mossa meg, én is mosatlanul eszem meg azt, amit nem fagyasztok le vagy nem teszek közös ételbe :)

2016. jún. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam megmosni, ahogy behozom a kertből, amit sk szedtem, szépen átválogatom, és még hamvasan tálcán elterítem és megy a fagyasztó gyorsfagyasztó rekeszébe.

Amikor csontkeményen gurulnak, akkor teszem kisebb dobozokba. Nincs permetezve, a bogarak lábnyomát pedig úgysem lehetne egyenként lemosni. Az erős vízpermet kárt okozhat a felületén, áztatni pedig nem szabad.

2016. jún. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4. voltam s lehet, hogy változtatnom kéne, mivel (közben rájöttem, hogy ez a kivétel) a folytontermő epret sosem mosom meg, akkor a málnát minek? Nehéz dolgok ezek.
2016. jún. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég nagy telkünk van, van három sor málna a végében. Amikor a málna érik, a gyerekekkel együtt beállunk a sorokba, és szedjük és esszük. Mi viccesen úgy mondjuk, hogy legeljük. Úgy mosatlanul. Soha senkinek semmi baja nem lett tőle, a gyerekeknek sem.

Ha véletlenül valami miatt egy-két nap "legelés" kimarad, és este mikor hazaérek le tudok szedni egy kis ételes doboznyit lefagyasztásra, hogy jó lesz majd az a gyerekeknek télire, akkor sem szoktam megmosni.

Ha közvetlen fogyasztáskor nem mostuk meg, miért éppen a lefagyasztáshoz mossam meg? Akkor a szőrein megtapadt víz miatt egy tömmbe összeállna, és nem tudnánk télen még félig fagyosan szemenként kiszedegetni.

(Amikor a télen a vasárnapi ebédhez előveszek egy dobozzal azzal a felkiáltással, hogy na ez lesz a desszert ebéd utánra, akkor a gyerekek már délelőtt sűrűn odasomfordálnak a konyhapulhoz, és sutyiba mindenki szemecskézik belőle úgy félfagyosan. Én meg úgy teszek mint aki nem veszi észre. Általában még a délelőtt folyamán elfogy...)

2016. jún. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!