Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szoktatok zöldségeket lefagyas...

Szoktatok zöldségeket lefagyasztani? Van a kertbe most cukkini, tök is azokat például le lehet fagyasztani valahogy?

Figyelt kérdés

2016. júl. 19. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én igen sokat fagyasztok le, mert ha emgterem, akkor kár kidobni.


A tököt is meg cukkinit is lehet fagyasztani. HA fözeléknek akarod, akkor lereszelve (amennyiben kaporral készíted, akkor egy csokorral egyböl tegyél a zacskóba), tölteni, párolni valónak megfelelö formára darabolva (ezt fagyosan kell tölteni és elkezdeni párolni, mert úgy nem esik szét), lehet rántottnak is(panírozva fagyasztani és fagyottan nagyon forró olajban sütni)


A legtöbben ott rontják el, hogy elöször kiolvasztják a fagyasztott zöldségeket, pedig amiatt megy széjjel.

2016. júl. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Igen. Úgy járok el mint az első. A tököt lereszelm és kaporral megy a fagyóba.

Cukkinit is feldarabolom vagy rántom, és úgy rakom be.

Fagyasztottan teszem a lábasba és készítem el.

2016. júl. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen én is úgy szoktam ahogy azt már korábban leírták.
2016. júl. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, télire az összes zöldségféléből rakok a fagyóba, nyersen, felhasználásra kész állapotban. Borsót, babot, karfiolt, karalábét, tököt, ez utóbbit reszelve is, de panírozva is. A répát-gyökeret felszelve, és egymással összekeverve, zöldpaprikát karikára szelve.


Valóban az a titka, hogy nem szabad megvárni míg kienged, hanem a forrásban levő levesbe, vagy előmelegített olajba (panírozottak!) kell fagyott állapotban belerakni, (=fröcsögés-gátló!) akkor megmarad az eredeti, finom állaga!

2016. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Koazonom szepen! :) esetleg paradicsom vagy paprikat lehetne fagyasztani?
2016. júl. 19. 15:26
 6/11 anonim ***** válasza:

Igen, ezeket is lehet, de akkor csak fözve lehet felhasználni, éppen azért, mert ahogy az elözökben is írták, kiolvadva löttyedt lesz. De lecsónak, vagy más ételbe ugyanúgy lehet használni, mint a frisset, csak itt is fagyottan kell elkezdeni a fözését.

Töltött paprikának is vagyaszthatsz le paprikát, kicsumázva és egymásba csúsztatva kevés helyen elfér. A még fagyott paprikába töltsd utána a tölteléket és úgy kezdd fözni a paradicsomos mártásban - ugyanolyan, mint nyáron, frissen.

2016. júl. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, ugyanúgy, ahogy az előttem szólók írták.Jó látni, hogy ennyien egy nyelvet beszélünk :))
2016. júl. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi szeretjük a lecsót, így általában egyben fogyasztok le egy-egy adagnyi paprikát,paradicsomot.
2016. júl. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Imádom a lecsót és sokszor van, hogy amikor a család már lázad mindennapos lecsóevés ellen, akkor csak felszeletelem a paprikát, paradicsomot, és úgy egy zacskóba megy is a fagyóba.

Mivel kicsi a fagyatónk, tehát télire eltenni bármit is esélytelen vállalkozás, most a befőzéssel kísérletezem.

Tegnap raktam el lecsót befőttes üvegbe, kezdetben csak 2 üveggel, tartósító szer nélkül, azt meglátjuk hogy működik a dolog. De ha működik, akkor nyáron bespájzolok egy csomót.

2016. júl. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

4-es vagyok!

Ahogy írtam, a paprikát karikára szelve zacskózom be, nyersen!

Mindig annyit török le a csomagban belőle még fagyott állapotban, amennyit éppen akkor fel akarok használni.


Rántotta, pörkölt alá még fagyott állapotban, amikor már a hagyma dinsztelődik, akkor rakom mellé, és a hagymával együtt ugyanúgy dinsztelem, mint nyáron.

Nyugodtan elrakhatod így te is, tökéletes lesz.

2016. júl. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!