Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol lehet szalicilt kapni...

Hol lehet szalicilt kapni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Állítólag betiltották, mert káros az egészségre!Nagyanyáink nem ebbe haltak bele, de még csak betegek sem lettek tőle!

2016. júl. 24. 10:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A tiltás már feloldva. Elvileg bármelyik élelmiszerboltban. Ha mégsem kapsz akkor gyogyszertár.
2016. júl. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Orvosszakértő vagy?
2016. júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az "Orvosszakértő vagy?" Válaszadónak! Nem vagyok de tapasztalt ember vagyok, és felhívom figyelmét a cinikus válaszadónak, ha nincs válaszolni valója ne kérdezzen...Ez bunkósság!Másrészt: vettél már be Kalmopyrin? Aszpirint? és még sorolhatnám memnnyi és melyik gyógyszer mennyi szalicilt, szalicilsavat tartalmaz..
2016. júl. 25. 07:42
 4/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
91%
Gyógyszertárban nem adják ki én már próbáltam. És élelmiszerüzletek polcaira sem került vissza, mert ott is néztem. Pedig nekem is kéne.
2016. júl. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
34%
Natrium-karbonatnak hivjak mar. Ugyanaz a ketto
2016. júl. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Noblesse Oblige ***** válasza:
92%

De mennyire, hogy nem!

A Natrium karbonátok közé tartozik, pl a mosószóda, szódabikarbóna. De a sütőporban is van szódabikarbóna. Szóval te melyiket használod?


A szalicil már ott nem felel meg, hogy nincs benne Na. Ellenben van benne 2 -OH és egy karboxil csoport!

2016. júl. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én sem láttam újra boltban,(sajnos ) de itt azt olvastam, valaki azt írta, hogy mezőgazdasági boltokban korlátlanul lehet kapni.A közelünkben nincs ilyen bolt, így megerősíteni nem tudom, de szerintem elképzelhető.
2016. júl. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
31%
Bemegyek, bármelyik kisboltba, vagy Tescoba kapok. Nátrium-Karbonát a neve
2016. aug. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit te látsz a nátrium-benzoát (E211) még rá is van írva, hogy szalicil helyett.
2016. aug. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!