Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szalicilt és nátrium benzoátot...

Szalicilt és nátrium benzoátot is tettem az uborka felöntőlevéhez, van-e valami káros hatása?

Figyelt kérdés
Pl.káros anyag keletkezik stb.

2013. szept. 18. 14:24
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

A nátrium benzoát egy nagyon erős méreg. Ne használd. A kísérleti állatoknak kihullott tőle a szőre. Egy kis teáskanál szalicilt kellett volna csak szórni a tetejére.

Én így már nem enném meg ezt.

2013. szept. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Valami forrást mellékelnél, első?

A nátrium-benzoát egy mindennapos élelmiszer-adalék. Az elméleted szerint már nem sok élő ember lenne.


[link]

2013. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mustafa33 ***** válasza:

Attól, hogy mindennapos még lehet sz@r. A szalicilról majd kérdezd a gyomor nyálkahártyádat ☻. Még jó hogy régi jól bevált recept szerint nem teszel minden üvegbe 1 rézpénzt. Mert valaha tettek, hogy szép zöld legyen az uborka. Remélem tudod mi keletkezett OX .

De egyáltalán minek? Jól sterilizáld (dunsztold) ki és semmi baja nem lesz vegyszerek nélkül sem.

2013. szept. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezeket tudtam.

Én olyan válaszát várom,aki ért a kémiához.

2013. szept. 19. 08:27
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Örülök, hogy ennyire jártas vagy a témában. Akkor viszont mi a kénköves istennyilának pakolsz bele minden szart?
2013. okt. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KakiMatyi99 válasza:

Tegyél az üvegbe ecetet,

majd szódabikarbónát,

oszt jóság van. :)

2016. nov. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!