Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Oldalast készülök sütni...

Oldalast készülök sütni tepsiben (jól megpakoltam, több mint 2 kiló). Mi a kevésbé rossz, ha sütőfólia érintkezik a hússal, vagy, ha alufólia?

Figyelt kérdés
Le kell takarni, és mivel sok van a tepsiben, hozzá fog érni
2016. aug. 15. 19:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi az a sütőfólia?
2016. aug. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Különben az alufólia nem fogja bántani. Főleg, ha az ujjaddal bekened egy kis zsiradékkal a hozzáérő részt.
2016. aug. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
A tepsi alját zsírozd ki egy kicsit, önts alá egy pohár vizet, a felső fóliát is zsírozd be, és úgy süsd. Nem fog kiszáradni az oldala. Ne olajat önts alá, mert sertéshez az nem jó, és a kisülő zsírt sem tudod pecsenyezsírként használni.
2016. aug. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!!

Újabban olyanokat hallani, hogy az alufóliában sütni nem egészséges, mert az alufóliából káros anyagok jutnak át a kajába.

2016. aug. 15. 21:33
 5/10 A kérdező kommentje:
a sütőfólia ránézésre olyan celofánféle, csak hőálló - írd be a gugli - képkeresőbe
2016. aug. 15. 21:34
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem ismertem, de én az alufóliát használom, és semmi bajunk tőle. Egyébként vizet ne önts a hus alá, bőven ereszt annyit, amennyi a megsüléséhez kell. Més ugy is lesz alatta egy kis lé.
2016. aug. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Fogpiszkálód van-e? Ha igen, akkor szúrd bele a húsba több helyen, csinálj egy nem túl sűrű "erdőt", ami megemeli a fóliát úgy, hogy ne érjen hozzá a tepsi tartalmához, és így fóliázd le. Én így szoktam sütni pl. cannellonit.
2016. aug. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
#6 és #7 : Nagyon köszi!! Azt már tudtam, hogy vizet nem kell önteni alája, (van aki önt - de nem kell) - sőt, anélkül is sok lé lett alatta. A fogpiszkálós ötletet is nagyon köszi, legközelebb úgy csinálom.
2016. aug. 16. 11:18
 9/10 anonim ***** válasza:

A fogpiszkáló akkor jó távtartónak, ha bőséges a fólia, lazán rá lehet tenni, vagyis nem szúrja ki.

Tortáknál szoktam alkalmazni, de csak óvatosan.

És, ha még érdekel, ahogy én csinálom, ha sok a hús , és alacsony a tepsi pereme:)

Pontosan az oldalast szoktam egy nagyobb magasfalú inox lábasban előpárolni zsírban, víz valóban nem kell alá, mert enged eleget.

fedő alatt hagyom, míg vissza nem sül zsírjára,- ekkor már sokkal kisebbek- és pakolom át a saját zsírjába egy tepsibe, amiben akkor már kényelmesen elfér.

Rá a fólia (igaz, én alut használok ) és mehet a sütés a teljes puhulásig, majd fólia nélkül szépen lepirítom, de csak annyira, hogy ki ne száradjon.

nem kell az alufóliától félni, ma már mindenről vannak pro és kontra állítások.

Sokak szerint káros a sütőzacskó is- pedig az általad említett sütőfólia- is hasonló lehet.

De ugyanígy vannak teóriák a teflon és a mikró káros hatását illetően is.

Nyugodtan vállalom a lepontozást is, de tudományos alap nélküli divathullámos véleményekre nem sokat adok.

2016. aug. 16. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A sütőzacskó nagyon jó, nagyon szépre lehet benne sütni húsokat.És minden híresztelés ellenére nem káros.
2017. aug. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!