Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Főztem télire paradicsomlevet,...

Főztem télire paradicsomlevet, nem tettem bele semmit, de nem lett finom. Mit kéne vele csinálni?

Figyelt kérdés

Én nem szeretem a paradicsomot, így nem tudom, milyennek kéne lennie, vagy most mi nem jó.

Megfőztem szépen, recept szerint, ami tulajdonképpen csak passzírozásról és forralásról szólt, aztán forró üvegekbe töltöttem.

Nem is a módja a lényeg, hanem hogy egy pohárnyi maradt ki, ezt lehűtöttem, de akinek csináltam, annak nem ízlett.

Azt mondta, nem olyan, mint amit venni szoktunk. (1 literes dobozos.)

Pedig elvileg abban sincs semmi plusz, kiszárítják a paradicsomot, majd vízzel hígítják, nem adnak hozzá semmit.

Tettem bele cukrot, de így sem igazán ízlik neki.

Pedig akárhány receptet megnézek, egyik sem ír hozzá fűszert vagy cukrot vagy bármit.

Akkor mégis miben más a bolti, és mit kéne tennem, hogy iható legyen?


2016. aug. 21. 11:21
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

én csak főzéshez teszek el paradicsomlevet, de abba én semmit nem teszek ízesítéshez. Háztól veszem a lehetőleg ökörszív paradicsomot, szerintem abból a legfinomabb.

De tény, hogy a natúr paradicsomíz az csak paradicsomíz. ha ízesíted, sokkal finomabb.

2016. aug. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is.

Mit főzöl belőle utólag?

Csak töltött paprikát ill. paradicsomos húsgombócot?

Mert azt nem szeretném, hogy egy pörköltnek paradicsomíze legyen.

Szóval milyen ételekhez lehet még felhasználni?

Mivel megint van egy jó adag, hétvégén megint teszek el vagy p.levet, vagy lecsót. Vagy mindkettőt.

2016. aug. 26. 18:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!