Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Romantikus, finom húsétel egy...

Romantikus, finom húsétel egy vegetáriánusnak?

Figyelt kérdés

A barátnőm gyerek kora óta vegetáriánus.

1 éve vagyunk együtt. Egyik nap elmondta, hogy lenne kedve megkóstolni a húst, csak eddig az apja egyébként is mindig bántotta, mert nem evett húst így eddig nem is kísérletezett vele mert félt, hogy az apja kikürtöli mindenkinek.

Meg attól is fél, hogy nem fog neki ízleni és ezzel csalódást okoz másoknak.

Egyébként apró, törékeny hölgyecske és eléggé figyel az alakjára, így nem szeretnék túl zsírosat főzni neki.

Viszont a fűszereket nagyon szereti.

Mit készítsek neki első lépésben?

Nem szeretném, ha csalódott lenne, persze akkor sem sértődnék meg, ha kihányná vagy kiköpné és enné az eddigi ételeit.

Ti mit javasoltok? Valami receptötlet?



2016. szept. 22. 19:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
Ezt a hűhót, semmiért. Egyen bele a hamburgeredbe, vagy a gyrosodba egy harapást, ennyi.
2016. szept. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
92%
Sovány csirkehúst fűszervajban, salátával, vagy esetleg lazacot.
2016. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
96%

Natúr csirkemellet, salátával.:)

Vagy lazac, mint ahogy az előttem lévő is írta.:)

2016. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Esetleg egy kis párolt zöldség.. előző voltam
2016. szept. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
19%
Egy jó véres steaket.
2016. szept. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Lazac, bár az viszonylag zsíros, de nagyon jó :) De ha csak feltételezed, hogy nem kéne zsírosat ennie, nem mondta, hogy nem szereti azt, akkor főleg nincs gond.


Sosem evett húst, nem tudod, mit szeret? Oké, rég volt, de ez nem hiszem, hogy szokott változni.

Ki csirkéért dobná a vegaságot, ki lazacért (egyszer velem megtörtént, többet nem fog), ki pedig kiváló minőségű házi disznótorosért...


S változó az emberi ízlés, de mindenképpen nagyon jó minőségű házi húst vennék, ha nem lazacot. Az ízetlen bolti és termelői vackokkal nagy csalódást lehet okozni egy zöldségkedvelő vegának (a zöldségek oly finomak tudnak lenni :D), akkor is, ha szereti a húst, mert gyerekként evett jót. Főleg akkor.


A jó húsnak számomra nem annyira kell recept, megsütöd és finom zöldségekkel s esetleg valami gabonával köríted. Amikor még ettem húst, az többnyire lazac volt, azt percek alatt megsütöttem, sóval, borssal, nem igazán lehetett volna sokat fokozni rajta, leszámítva a zöldségeket (karfiol, répa, zöldbab, nekem ez jött be)... De ez is emberfüggő. A szarvast almás krumplival sütöttem egyszer rég, Pataki tálban... Szuper volt.

Ja igen, a vadhúsok soványak, mégis igen jók tudnak lenni adott esetben.


Mindenképpen remek alapanyag legyen, azon múlik a legtöbb.

2016. szept. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 szaszaa11 ***** válasza:
66%
Mindenképpen könnyű, száraz húst készíts neki, bő körettel. Ha szereti a fűszereket, készíthetsz neki mondjuk mézes csilis csirkemellet, de szigorúan párolva, vagy natúron sütve. A chilinek nem muszáj csipősnek lennie, ízesítheted kakukkfűvel, borssal plusszba. Kicsi szeletet tálalj, mondjuk párolt zöldkörettel és steakburgonyával.
2016. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Még elfogadok további ötleteket.

2016. szept. 23. 12:43
 9/12 anonim ***** válasza:
39%

Csirke/hal/sovány sertés valamelyikéből készítenék, de nem kifejezetten magyaros jellegű kaját.

Inkább végignézném a thai-konyha, ill. kínai-konyha recepteket, mert ők sok zöldségfélét, ill. a rizst is használják... ha a benne levő husit a barátnőd mégsem eszi meg, akkor sem marad éhen. :)))

2016. szept. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Lebannen válasza:
75%
Mindenképp könnyűt. Csirkemell pl. És ne egyen sokat, csak 1-2 falatot, mert ha nagyon hosszú ideje nem evett húst, nem biztos hogy jól fogja magát érezni tőle. Akár ki is hányhatja.
2016. szept. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!