Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Szilikon tésztanyújtólappal...

Ignis Subdialis kérdése:

Szilikon tésztanyújtólappal tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Olyan nehezen tudom elképzelni, hogyan működhet ez nyújtódeszka helyett, nem gyűrődik össze? Nem kapja fel a tészta? Nem csúszik el? Vékony tésztaformákat sérülés nélkül le lehet róla szedni? Hogyan lehet tisztítani? Nem bocsát ki vegyi anyagot a levegőbe vagy a tésztába? Szeretitek? Praktikus? Milyet (mennyiért) érdemes venni? Arányos az ár a minőséggel? (Köszönöm.)

2016. dec. 2. 17:32
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nem gyűrődik össze,nem kapja fel a tészta,nem csúszik el.Nem bocsájt ki vegyi anyagot.Szeretem. Egy dolgot nem lehet: késsel vágni rajta.

Belisztezem gyúrok,nyújtok mint a fa deszkán. Nekem bevált.

2016. dec. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, teljesen jól lehet használni, és a fa nyújtólappal szemben fel lehet tekerni és eltenni a fiókba. Nekem olyan szilikonlapom van amin lehet vágni.
2016. dec. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szilikont használok én is, nagyon szeretem. Fő előnye, hogy kis helyen elfér (egyszerűen felcsavarom, és beteszem a fiókba), és könnyen tisztítható (egyszerűen elmosogatom meleg vízben). Nekem ilyen van, kétezer forint, annyit megér: [link]
2016. dec. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
És nem kell annyi liszt a nyújtáshoz.
2016. dec. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is kedvelem, kimondottan jól tapad a konyhai munkalaphoz, sosem csúszott meg, vagy kapta föl a tészta. Könnyen elmosogatható, de mosogatógépbe is betehető, és kis helyet foglal. A vágódeszkához képest fele áron kapható...
2016. dec. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszadók! Köszönöm a hozzászólásaitokat, nagyon hasznosak számomra. Azon elcsodálkoztam, hogy lisztet ezekkel is használni kell, azt hittem, hogy eleve nem tapadnak és így fölösleges minden tapadásmentesítés, akárcsak a sütőpapírral a tepsiben.

#2: Tudnál részleteket mondani az általad használt termékről? Sehol nem találtam olyat, amin lehetne vágni, mindenhez műanyag eszközöket javasolnak, beleértve a kiszúró formákat is, pedig igazán praktikus lenne, ha lehetne fém kiszúróval nyomkodni.

#3: Egy érdekes tapasztalattal gazdagodtam azáltal, hogy megvettem az általad javasolt terméket. Először is nagyon ragacsosnak tűnt amint kihúztam otthon a dobozából és kitekertem: a levegőben tartva összegyűjtött egy csomó szöszt, mellyel lakásom tisztaságára való büszkeségem törte egy pillanat alatt darabokra. :D Aztán részletesebben szemügyre véve kiszúrtam rajta egy pici ábrát, miszerint tilos sütőbe tenni. (Szilikon sütőlapként és sütőformaként emlegeti a saját használati útmutatója...) :) Továbbá amikor jobban megnézegettem, a szélein észrevettem, hogy vékony műanyag szálak állnak ki mindenhonnan, ami gyanús, hogy a tésztába is belekerülhet. Persze tudom, hogy szándékunkon kívül sok ilyesmit megeszünk, mégis úgy döntöttem, hogy elfogyasztása helyett inkább visszaviszem a boltba. :)

2016. dec. 11. 14:12
 7/8 GMPazsa válasza:
Tök jó cucc.
2016. dec. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok. Sajnálom, hogy ilyen rossz tanácsot adtam :( Elnézést a kellemetlenségért.

Nekem nincs vele semmi gondom, fém pogácsaszaggatóval használom már két éve, időnként vágok is rajta, na nem húst, erőből, csak a tésztát, könnyedén, az nem árt meg neki.

Most megnéztem a szélét, az enyémen nem látszik semmi.

Én nyújtódeszka helyett vettem, szóval nekem eszembe sem jutott, hogy sütőbe is lehetne tenni. Gondolom azok a sütőlapok jóval drágábbak mint ez.

2016. dec. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!