Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a kedvenc kencétek mini...

Mi a kedvenc kencétek mini szendvics falatkákra?

Figyelt kérdés

2017. jan. 7. 20:51
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

"Volt egy erdélyi zöldséges padlizsános, paradiocsomos paprikás krém."


Erdélyben zakuszkának hívják, de van ezer féle abból is és más népek is ismerik, az ajvár is hasonló, van babos változata is.


Én ismerek sokféle krémet, a zakuszkát is, de konkrét ízkombinációkra és receptekre lennék kíváncsi, nem csak úgy bemondani, hogy zakuszka, amit valahol ettem.

2017. jan. 8. 01:09
 12/23 anonim ***** válasza:
100%
Tepertőkrém
2017. jan. 8. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Azaz zakuszka! köszi! Gondolkodok már egy jó ideje a nevén.
2017. jan. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
42%

Májpástétom: hagymát dinsztelek, a májat (csirke, sertés, marha, mindegy) zsírjára sütöm, ledarálom, vagy robotgéppel pépesítem, majoránnával, borssal, korianderrel, mustárral fűszerezem, vajjal kikeverem.

Tojáskrém: keménytojást villával összetörök, fehér borssal, kurkumával, reszelt hagymával ízesítem, pici mustárral, majonézzel, vajjal kikeverem.

Halpástétom: szardíniát, vagy tonhalat villával összetörök, szintén vajjal kikeverem, picit teszek hozzá a saját olajából is, citromlével ízesítem.

Padlizsánkrém: a padlizsánokat megsütöm, meghámozom, a húsukat egy tálban fakanállal olajjal kikeverem, sóval, borssal, citromlével ízesítem. Mehet bele reszelt vörös-, vagy zúzott fokhagyma is, sokan majonézzel is összekeverik.

Sajtkrém: krém-, vagy kockasajt vajjal, majonézzel kikeverve, mehet bele karakteresebb sajt (parmezán, ementáli, vagy füstölt) lereszelve.

Rokfort krém: márvány, vagy rokfort sajt vajjal kikeverve.

Kőrözött: juh-, vagy tehéntúró (lehet fele-fele arányban is), vajjal, mustárral, reszelt hagymával, köménnyel, pirospaprikával, egy kanál sörrel kikeverve.

Tepertőkrém: kisült tepertő ledarálva, zsírjával, sóval, borssal, korianderrel, hagymával, mustárral kikeverve.

Zakuszka: nyáron szoktam elkészíteni. Padlizsán, paprika, paradicsom, hagyma, fokhagyma, fűszerek, pépesre főzve. Kis üvegben kidunsztolom, egész évben használom, nem csak szendvicsre.


Egyébként szendvicsfalatkákat nem csak kencékkel szoktam csinálni. Kiflit felkarikázok, megkenem valamivel, teszek rá tölcsér alakban feltekert szalámit, sonkát, tojás karikát, egy darab sprotnit, vagy egy kisebb szardíniát, sajtszeletet formára vágva, díszítem petrezselyemmel, paprikával, uborkával, a halasakat citromkarikából vágott cikkel, kapribogyóval, szendvicskarddal, vagy fogpiszkálóval átszúrom. A lényeg, hogy akkora legyen, amit egyszerre be lehet kapni.

2017. jan. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%
Itt is köszönöm a lepontozást.
2017. jan. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
padlizsánkrém, zakuszka, ajvár, avokádókrém, humusz, sajtos dolgok.
2017. jan. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
62%

Minden, amiket már mások részletesen leírtak, de érthetetlen módon neked semelyik sem felel meg.

El nem tudom képzelni, hogy mire gondolsz.

Valami vad egzotikus dolog ami hiányzik neked ? mert marhaságokat mindenki ki tudna találni, de épeszű emberként csak azt írta le, amit ismer, ami neki bevált.

Kedvencem egyébként a tatárbifsztek, de azt sem falatkákra teszem, ha nem egy szelet pirítósra, de talán pirított kiflikarikákon is ugyanolyan finom lenne.

2017. jan. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Nereida3 ***** válasza:
100%
Múltkor vettem kézműves vásárban currys csicsókakrémet, isteni volt. :) De ha falatkákat akarsz, kifli nélkül is lehet: camambert sajt alulra, meggy és zöld olivabogyó. csak hűteni kell, mert felborul, ha melegszik a sajt, de nagyon finom. :)
2017. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
köszönöm az ötleteket
2017. jan. 8. 19:02
 20/23 anonim ***** válasza:
Pesto+paradicsom, ez sütve is finom valamilyen hóssal pl sonka vagy szalámi
2017. jan. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!